Choď na obsah Choď na menu
 


Záhorácká kopriva

Príspevky

FOTO: Deň ľudských práv v Skalici...

15. 12. 2009

Obrázok Deň ľudských práv v Skalici...sa v prezidentskej kancelárii Záhoráckej republiky,niesol v duchu ocenení dvom význačným Slovákom verejného života – duchovného a umeleckého.

 
Celý príspevok | Rubrika: Záhorácká kopriva | Komentáre: 0

VIDEO: Ná šak je naša, pjekná, veliká a záhorácká!

10. 11. 2009

Obrázok ZÁHORIE  Elegantná, priestranná a nabitá tvorivou atmosférou... Aj takýmito prívlastkami možno charakterizovať kanceláriu prezidenta Záhoráckej Sbjestační Svojpomocní Republiky /ZSSR/ Pavla Nemca Lelína. Jej slávnostné otvorenie je historicky späté s dátumom 6. november 2009 a bolo veľkolepé a štýlové. Ak sa pýtate – kde môžete zaklopať na dvere pracovne pána prezidenta – odpoveď je jednoznačná: v skalickom Hoteli Patriot.

AKTUALIZOVANÉ

 

Vtedy na západe, dnes na východe…

31. 10. 2009

Obrázok Kto by nepoznal legendárny film „Vtedy na západe“ ešte s legendárnejšou herečkou Claudiou Cardinale z prostredia divých, drsných pištoľníkov a zločincov, kde sa dobrodruhovia naivní, i tí najhrubšieho zrna hnali ozlomkrky „Go west!“ Pôda, zlato, kožušiny, všetky hmotné statky ktoré patrili pôvodným obyvateľom - indiánom, razom a bohužiaľ skoro vždy násilne, prechádzali do rúk novým uzurpátorom.

 
Celý príspevok | Rubrika: Záhorácká kopriva | Komentáre: 0

Babie leto, voľby a strach.

10. 10. 2009

Obrázok Ešte stále tu máme babie leto, ale novembrové voľby už silno búchajú na dvere až ide strach....

No s tým búchaním sa to prehnalo, ale strach tu je viditeľný a veľký. Dá sa to dokumentovať aj na základe skutočných udalostí.

 
Celý príspevok | Rubrika: Záhorácká kopriva | Komentáre: 1

Fajčiarsky zákon kontra fajčiarsky hyenizmus

27. 9. 2009

Obrázok Máme tu fajčiarky zákon ale aj nekultúrnosť fajčiarov ....
 

Ako inak nazvať skutočnosť, že v nemenovanej bytovej jednotke v nemenovanom meste na Záhorí vstúpite do výťahovej kabíny tesne po tom, čo z nej vystúpil fajčiar – anonym, ktorý si pekne „pokuroval“ počas jazdy.

 
Celý príspevok | Rubrika: Záhorácká kopriva | Komentáre: 1

A začnime hnet

12. 9. 2009

Obrázok Záhuba, katastrofa, pohroma... Nielen tieto negatívnou energiou nabité prívlastky si vyslúžila brutálna pliaga, s ktorou ľudia  až do 19. storočia  neúspešne bojovali. Tri písmená, rovná sa vražedná trojkombinácia:  mor. Morové rany  prichádzali nečakane, s ničivou silou, zomierali bohatí aj chudobní, deti i dospelí, lekári, mastičkári a zázrační liečitelia boli bezmocní. Nepomáhali  pijavice, púšťanie žilou,  preháňadlá, myšacie chvostíky, liečivé byliny, magické zaklínadlá...

 

 
Celý príspevok | Rubrika: Záhorácká kopriva | Komentáre: 3

O SNP trocha inak

11. 9. 2009

Obrázok Naozaj sa o SNP napísalo toľko vecí, že nosiť drevo do lesa je asi zbytočné. Ja by som predsa len skúsil trocha iný pohľad – okrem obrovskej chuti konečne sa vyporiadať s okupantmi, aj praktický význam povstania.

 
Celý príspevok | Rubrika: Záhorácká kopriva | Komentáre: 0

Ani Záhoráci by nemali mlčať – mali by sa vyjadriť

10. 9. 2009

Obrázok Pekný septembrový deň Záhoráčky a Záhoráci! Aj keď by mal mať prezident čohokoľvek tie najpreziedentskejšie vlastnosti - to je ľudovú múdrosť, štátnickú prezieravosť, čestnosť, pevný charakter, lásku k vlasti a svojmu národu, úctu k iným národom, etnikám a regiónom – ja som len obyčajný človek so všetkými dobrými a zlými vlastnosťami, ktorý pevne dúfa, že vlastnosti dobré prevyšujú tie zlé! Jedno je však isté, i keď som naozajstný záhorácky patriot, nemám žiadne problémy etnického, národného, rasového, či iného charakteru!

 
Celý príspevok | Rubrika: Záhorácká kopriva | Komentáre: 0