Choď na obsah Choď na menu
 


Zámer rekonštrukcie Nádražnej

3. 11. 2008

Zdroj: www.malacky.sk

Nádražná ulica je pre mnohých návštevníkov mesta prvou trasou, po ktorej sa vydajú po príchode do Malaciek vlakom či autobusom. Domáci si uvedomujú, že jej stav nie je najlepší a rekonštrukcia by esteticky vylepšila vzhľad lokality a poslúžila by najmä cestujúcim. Zámer mesta stelesňuje projekt, ktorý predpokladá komplexnú rekonštrukciu chodníkov, komunikácie od Radlinského ulice až po Štefánikovu, ale aj autobusovej stanice.

Teleso komunikácie by malo byť zvýraznené a hranice vozovky zreteľne označené. Pribudne aj niekoľko označených prechodov pre chodcov.  Parkovacie miesta budú mať vyhradený iný priestor. Na strete Nádražnej s Radlinského ulicou sa výškovo odčlenia chodníky od parkovacích miest a pribudne pás zelene. Rekonštrukcia autobusovej stanice na jej pôvodnom území prinesie niekoľko zmien.

Týkajú sa najmä premiestnenia nástupíšť k budove  ŽST a ich prekrytia prístreškami. Vzniknú tak štyri nové ostrovčeky. Projekt rekonštrukcie Nádražnej ulice, ktorý je zatiaľ len vo fáze zámeru, ráta aj s výraznejším doplnením zelene. Jeho prednosťou je, že sa dá realizovať aj po častiach. Čas realizácie však závisí najmä od finančných možností mesta, ktoré v rozpočte na rok 2009 zatiaľ s takouto investíciou nepočíta.

Iným druhom riešenia autobusovej dopravy by mohlo byť preloženie autobusovej stanice do objektu  bývalej píly, teda na územie, ktoré sa podľa platného územného plánu stať polyfunčkou zónou obchodu a služieb. Podľa primátora mesta RNDr. Jozefa Ondrejku túto ideu si osvojil i nový majiteľ píly, no projekt zatiaľ treba vnímať ako výhľadový a realizovateľný až vo vzdialenejšej budúcnosti. Riešenie by však bolo zaujímavé tým, že železničné priecestia by nahradili podjazdy pre osobné vozidlá a chodcov, čo by zjednodušilo pohyb cestujúcich od autobusov k vlakom a naopak mimo bežnej premávky. Premiestnenie autobusovej stanice by zároveň výrazne odľahčilo dopravu v centre mesta. 

Na stiahnutie:
Zámer rekonštrukcie (.pdf 489 kB)

  
Text: Tatiana Búbelová; Foto: Stanislav Osuský

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.