Choď na obsah Choď na menu
 


Začali vianočné koncerty

12. 12. 2008

Mesto Holíč, oddelenie kultúry a športu, pripravilo v rámci tohtoročných Holíčskych vianočných dní viacero kultúrnych podujatí. Jedným z nich sú aj vianočné koncerty. Prvý z nich sa uskutočnil v evanjelickom kostole v utorok 9.decembra. Návštevníkom sa predstavilo Dámske trio Rosa.  Skladby z diela starých majstrov Schuberta, Händela, Liszta a ďalších ako aj  vianočné koledy a piesne zahrala na klavíri Mgr. Emília Psotová, hrou na hoboji sa predstavila Veronika Papánková a struny kráľovského nástroja, harfy, rozoznela Emília Nádlerová, ktorá spolu s Veronikou Papánkovou umocnila komornú atmosféru koncertu spevom.
Okrem zamestnankýň oddelenia kultúry a športu, ktoré podujatie v spolupráciu s evanjelickou farnosťou v Holíči pripravili,  sa koncertu zúčastnili aj najvyšší predstavitelia Mesta, primátor Zdenko Čambal s manželkou a viceprimátor Rastislav Caletka.
Po jeho skončení primátor účinkujúcim poďakoval za pekný hudobný zážitok. So slovami vďaky farárke Emílii Talábovej odovzdal výťažok z dobrovoľného vstupného, ktorý farnosti poslúži na obnovu evanjelického kostola. Pri príležitosti nedávneho okrúhleho životného jubilea jej poblahoprial a v mene Mesta jej venoval balíček s upomienkovými predmetmi.
Spríjemniť predvianočný podvečer si záujemcovia budú môcť v Holíči aj niektorým z nasledujúcich koncertov.
Už v piatok 12.decembra o 19.30 hod. budú znieť kostolom sv. Martina predovšetkým vianočné koledy, ktoré príde zaspievať zmiešaný spevácky zbor Tirnavia z Trnavy.
V stredu 17. decembra od 18.00 hod. je v dome kultúry na programe vianočný koncert holíčskej ZUŠ a v piatok 19.decembra v rovnakom čase sem príde potešiť milovníkov ľudových pesničiek Dychová hudba Májovanka.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.