Choď na obsah Choď na menu
 


Z návštevy prezidenta SR

5. 12. 2008

4. 12. 2008 - Pán prezident pricestoval do Senice krátko po 13-tej hodine. Pred budovou Mestského úradu ho privítali primátor mesta Ľubomír Parízek a  predseda TTSK Tibor Mikuš.

Na najvyššieho predstaviteľa SR čakal v Senici bohatý program. Po prijatí vedením mesta sa vo veľkej zasadačke MsÚ stretol s poslancami MsZ, starostami okresu Senica a zástupcami štátnej správy, kde v rámci otvorenej diskusie prediskutovali rozličné témy týkajúce sa ako mesta Senica, tak aj celkovo Slovenskej republiky. Prešli témami od hospodárskej krízy, cez prijatie eura na Slovensku, blížiacimi sa voľbami až po otázky školstva, cestnej siete na Slovensku a pod. Po ukončení diskusie a zapísaní sa do pamätnej knihy mesta, sa pán prezident presunul v doprovode predsedu TTSK a primátora mesta do Domu kultúry, kde sa zúčastnil osláv 60. výročia založenia Gymnázia Ladislava Novomeského v Senici a zároveň Slávnostného vyhodnotenia XXII. ročníka celoslovenskej autorskej súťaže Literárna Senica Ladislava Novomeského 2008. Osobne sa prihovoril prítomným študentom a zástupcom školy a pogratuloval im k významnému jubileu. Na záver si v krátkom pásme vypočul básne z pera Ladislava Novomeského.

V rámci ďalšieho programu následne prezident zavítal do Záhorskej galérie. Tu sa zúčastnil Slávnostného otvorenia výstavy Martin Benka – Obrazy, ktorá sa koná pri príležitosti 120. výročia narodenia tohto významného slovenského umelca. Od dnes až do 8. februára má možnosť navštíviť túto výstavu a vidieť 67 diel Martina Benku i verejnosť. Ide o prvú väčšiu obsiahlejšiu prezentáciu umelcovho maliarskeho diela v jeho rodnom záhorskom regióne od  roku 1984 po výstave v Záhorskom múzeu v Skalici.

Viac fotografií z návštevy prezidenta v Senici nájdete vo fotogalérii (po kliknutí obrázok)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.