Choď na obsah Choď na menu
 


Z krstu CD Senická heligónka

13. 11. 2008

Zdroj: www.senica.sk

 Muzikanti senickí, šak vy pjekne hráte...  nielenže je to motto nového cédéčka senických heligónkarov, ale súdiac podľa účasti na  posedení pri heligónke je to aj pravdivé tvrdenie. Pripravená kapacita v Dome kultúry 11. novembra jednoducho nestačila a tak sa pridávali stoly i stoličky, aby vyše 400 návštevníkov zo Senice, ale i širokého okolia mohlo sledovať program.  

Súčasťou Martinského posedenia pri heligóne bolo aj uvedenie prvého  CD nosiča pod názvom Senická heligónka 1. Na cestu k svojim poslucháčom sa piesne z CD vydali výdatne pokropené pravou kopaničiarskou slivovicou. O to sa postaral generálny riaditeľ SAM Holding Košice Pavel Šiška,  ktorý  je veľkým obdivovateľom heligónky, ľudovej piesne,   ale i zoskupenia okolo Pavla Grimma.  Pavol Grimm založil Klub priateľov heligónky v roku 2001 pri Mestskom kultúrnom stredisku v Senici a veľmi rýchlo sa okolo neho združilo vyše 20 heligónkarov. Piesne na prvom  CD hrajú  na heligónku a spievajú  Pavol Grimm, Elígius Štepanovský, Miroslav Zálešák a na  bicie  hrá a spieva Branislav Grimm.  Úpravu a aranžmá piesní robil Pavol Grimm. Hudobný nosič bol nahratý v hudobnom štúdiu Exponent Hlohovec v októbri t. r.

Vedúci zoskupenia Pavol Grimm poďakoval za priazeň všetkým poslucháčom a nezabudol zdôrazniť, že majú aj trochu trému, pretože pred takým početným publikom ešte nehrali.  Prečo bolo stretnutie pri heligónke práve  na  Martina (ktorý tento rok na bielom koni neprišiel)? Sotina, dnes súčasť Senice, mávala Martinské hody, a tak toto posedenie bolo venované tejto  dávnej tradícii. Stačilo pár taktov a nikoho nebolo treba pozývať do tanca. Rýchlo sa rozprúdila veselá zábava a napriek tomu, že bol utorok večer, ľudia sa len veľmi neradi rozchádzali domov.  

Viera Barošková
Foto autorka
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.