Choď na obsah Choď na menu
 


Výstavy v Skalici

24. 9. 2008

Zdroj.www.skalica.sk

Dve nové výstavy v Skalici

 
 
Dve nové výstavy v Skalici

Vo štvrtok 18. septembra boli v Skalici otvorené hneď dve nové výstavy. Vernisáž prvej sa konala v Záhorskom múzeu. Pri príležitosti životného jubilea tu svoje práce v rámci reprezentatívnej prezentácie predstavila členka Umeleckej besedy slovenskej v Bratislave a skalického Klubu výtvarníkov Mgr. Hana Veselá. Vo svojej tvorbe zameriava predovšetkým na plastiku – šperk, reliéf, voľnú a monumentálnu plastiku, ale v poslednom čase sa vrátila aj k maľbe – oleju, akrylu a pastelu a práce týchto techník z posledných desiatich rokov nájdu návštevníci tejto výstavy. Výstava potrvá do 19. októbra 2008.

Druhá výstava pod názvom Kroje Záhoria a Normandie bola sprístupnená v ten istý podvečer v malej sále Domu kultúry. Vytvorili ju spoločne členovia folklórneho súboru Skaličan a partnerského francúzskeho folklórneho súboru Foyer Rural Allouville. Na jednom mieste sa tak stretávajú dve rozdielne kultúry, ktoré však majú veľa spoločného – predovšetkým hudbu, tanec a spev, ktoré rozdávajú radosť a dobrú náladu. Výstavu predstavila riaditeľka FS Skaličana Denisa Remišová a človek, ktorý už 18 rokov pravidelne navštevuje Skalicu a vďaka ktorému sú vzťahy medzi mestami Skalica a Allouville už dlhé roky veľmi priateľské – novinár Roger Devaux. Prihovoril sa aj primátor Skalice Ing. Stanislav Chovanec, ktorý vysoko ocenil prácu tohto francúzskeho priateľa Skalice. O kultúrne spestrenie vernisáže sa postarala ženská spevácka skupina FS Skaličan a na heligónke zahrala jednu z tradičných francúzskych ľudových skladieb manželka R. Devaux. Výstavu si záujemcovia budú môcť pozrieť v malej sále Domu kultúry do konca septembra.

Druhá výstava neprofesionálnych fotografov

 
Druhá výstava neprofesionálnych fotografov

V stredu 17. septembra bola v Mestskej knižnici v Skalici otvorená druhá tohtoročná výstava amatérskych fotografov zo Skalice a okolia. Svoje práce na výstavu poskytlo vyše 50 fotografov a 90 ich fotografií si až počas pracovných dní do marca budúceho roku budú záujemcovia môcť prezrieť na chodbách knižnice. Slávnostné otvorenie výstavy sa uskutočnilo po seminári. Fotografov a hostí privítala vedúca knižnice Ľubica Rozborilová a potom sa prihovoril F. Tomík. Okrem krátkeho zhodnotenia výstavy pripomenul, že sa od toho okamihu začína realizovať obnovenie skalického klubu fotografov, ktoré bude zatiaľ voľným združením fotografov, milovníkov a priaznivcov fotografie. O kultúrne spestrenie vernisáže sa postaral hrou na gitaru Matej Minďáš.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.