Choď na obsah Choď na menu
 


Vrešťadlo

2. 3. 2009


Autor: Slavomír Brutovský

V Gbeloch sa v pondelok 2. marca predstavilo Bábkové divadlo spod Spišského hradu. So svojimi inscenáciami sa prihovára mladším i starším divákom prostredníctvom tvorivej dramatiky. Členovia divadla spolupracujú formou dramatoterapie tiež s ľuďmi s mentálnym postihnutím (Divé labute, Balada o dobrom priateľovi).

V Gbeloch sa predstavili s príbehom dievčatka, ktoré sa nevedelo vysporiadať s príchodom súrodenca na svet. Celé predstavenie striedalo klauniáda so smutno-krásnym príbehom dievčatka.

Bábkové divadlo spod Spišského hradu už 15 rokov ponúka malým divákom a ich pedagógom bábkové predstavenia prostredníctvom tvorivej dramatiky- Pytačky, O kačičke, O Kukulíkovi, Rozprávkový bicykel, Krása múdrosti , Vrešťadlo... Jeho protagonistkou je Iva Liptáková, vedúca Divadelného štúdia pri Dome Matice slovenskej, kde vyučuje tvorivú dramatiku. Režijne spolupracuje s DS Hviezdoslav /Sen o Augustínovi, Jozef Mak, Klietka/. Reprezentuje mesto Spišská Nová Ves na krajských, celoslovenských i medzinárodných festivaloch /Poľsko, Česká republika, Srbsko/. Diváci ju môžu vidieť účinkovať v Dome kultúry v Humennom, Snine, Trebišove, Michalovciach, Levoči, Poprade, Liptovskom Mikuláši, Ružomberku, Tvrdošíne, Dolnom Kubíne, Banskej Štiavnici, Pezinku, Bratislave Dúbravke... Robia viac príbehy zo života...

scenár a réžia: Monika Gerbocová /SK/
scénografia: Tomáš Volkmer /CZ/
dramaturgia: Hana Galetková /CZ/
účinkuje: Iva Liptáková

Bližšie informácie o divadle nájdete na: www.1i3f.remazury.org


Slavomír Brutovský

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Super názov

(peťo zo sLOVEnska, 3. 3. 2009 19:30)

Tak som si prečítal o divadle Vrešťadlo a určite sa idem pozrieť na ich stranku,zaujíma ma to....