Choď na obsah Choď na menu
 


Vďaka drevnej štiepke sú Malacky vo výhode

15. 1. 2009

Zdroj: www.malacky.sk

Plynová kríza pretrváva – ohrozí aj komfort domácností? Spoločnosť TERMMING ubezpečuje svojich odberateľov, že aj napriek pretrvavájúcej plynovej kríze robí všetko preto, aby zabezpečila plynulé a komfortné dodávky tepla. Viac ako 150 zdrojov v Bratislave a Malackách v rôznych výškových lokalitách a rôznych typoch napojenia monitoruje každé štyri hodiny dispečing a team technikov obsluhy. Sledujú najmä tlak dodávky a to aj v kotolniach s automatickou prevádzkou.

Pokiaľ by však nastali problémy s nedostatočným tlakom plynu alebo by SPP bolo nútené vyhlásiť v stave núdze 2. alebo až 3. vykurovaciu krivku, znamenalo by to zníženie spotreby na všetkých kotolniach spoločnosti o minimálne 10 %, resp. 20%.

V prípade vykurovania podľa 2. regulačnej krivky môže dopad znamenať zníženie vykurovania v bytoch podľa stavu počasia na teploty 15 až 18°C. Rovnako spoločnosť obmedzí čas dodávky teplej vody, minimálne však na čase od 17.00 h do 22.00 h v teplotných parametroch určených vyhláškou. V prípade vykurovania podľa 3. regulačnej krivky môže dopad znamenať zníženie vykurovania v bytoch podľa stavu počasia na teploty 12 až 15°C a obmedzenie času dodávky teplej vody až po jej úplné prerušenie.

Uvedené obmedzenia sa netýkajú odberateľov Prevádzky Malacky, ktorí sú zásobovaní z Kotolne K8 Břeclavská, spaľujúcej drevnú štiepku a jednodomových kotolní s ročným odberom plynu do 60 000 m3.

-ts-

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.