Choď na obsah Choď na menu
 


V Senici zasadal krízový štáb

14. 1. 2009

Zdroj: www.senica.sk

Vzhľadom na stále komplikovanú situáciu ohľadom zastavenia dodávok plynu na Slovensko a s cieľom minimalizovať škody a dôsledky energetickej krízy pre občanov zvolal primátor Senice Ľubomír Parízek 14. januára  zasadnutie krízového štábu. Zúčastnili sa na ňom predstavitelia organizácií a inštitúcií v priamom riadení samosprávy i zástupcovia napríklad Službytu a  Okresného stavebného bytového družstva.

„Stretnutie smerovalo k tomu, aby sme si určili priority a stanovili postup riešenia v prípade,  že by sa situácia ešte zhoršila. Partnerom pre Mesto v stave núdze  budú Technické služby. S touto organizáciou máme uzavretú zmluvu na poskytovanie celej škály činností a tak práve s nimi budeme koordinovať všetky postupy.  Na zabezpečenie nevyhnutných opatrení som vyčlenil 82 985 eur (2,5 mil. Sk),“ povedal primátor Senice. Z rokovania vyplynuli úlohy pre všetkých zainteresovaných smerom k urýchlenému vypracovaniu opatrení, ktoré by boli realizované v prípade akútneho ohrozenia obyvateľstva. „Dôraz kladieme na ohrozené skupiny obyvateľstva, ktoré by si nedokázali sami pomôcť. Takisto musí fungovať záchranný systém a niektoré ďalšie  zložky,“ doplnil primátor Parízek. 

Zástupca Službytu informoval, že vykurovanie zatiaľ prebieha bez problémov podľa stanoveného odberového stupňa a ani v iných sférach neboli v čase zasadnutia krízového štábu hlásené problémy.

bar
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.