Choď na obsah Choď na menu
 


V MsCSS varia vo vynovenej kuchyni

11. 11. 2008

Zdroj: www.malacky.sk 

Od pondelka 10. 11. sa v Mestskom centre sociálnych služieb v Malackách na Ul. 1. mája po vyše mesiaci opäť varí. „Stav bol havarijný. Priestory sa naposledy renovovali pred 27 rokmi. Preto som požiadala Mesto Malacky o zafinancovanie nutných opráv. Po odsúhlasení príspevku mestským zastupiteľstvom sme mohli plánovať jednotlivé opravy,“ povedala riaditeľka MsCSS Bc. Daniela Mračnová.

V kuchyni MsCSS sa kompletne vymenilo elektrické vedenie, uzemnenie, vodoinštalácia, izolácia a protišmyková dlažba. Opravy zafinancované mestom zhltli asi 450 000 Sk/14 937,26 eura) . MsCSS z vlastných zdrojov zakúpilo do vynovenej kuchyne dva antikorové pracovné stoly, jeden regál na plechy a zabezpečilo vymaľovanie priestorov kuchyne, skladu a priľahlej chodby.

Počas stavebných prác v kuchyni tri pracovníčky MsCSS varili denne v ZŠ na Záhoráckej ulici1 50 obedov pre klientov MsCSS a pre ďalších dôchodcov, ktorí sú odkázaní na odber obedov z centra. Rozvoz zabezpečilo MsCSS na vlastné náklady. Všetci dôchodcovia, ktorí odoberajú obedy, dostali počas nefunkčnosti kuchyne možnosť stravovať sa v niektorej z malackých základných škôl.   

Text: T. Búbelová; Foto: MsCSS/autorka

Foto1  Foto2

Foto3  Foto4

Foto5  Foto6

Foto7  Foto8

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.