Choď na obsah Choď na menu

V Holíči opäť o Veľkú cenu mesta

18. 9. 2008

Priaznivci a vyznavači atletiky po roku opäť zavítali do Holíča na tradičné bežecké preteky o Veľkú cenu mesta.

Do tohtoročného zápolenia, ktoré bolo zároveň súťažou o najlepšieho vytrvalca okresov Skalica a Hodonín, sa zapojilo 127 pretekárov zo Slovenska a Moravy. V spolupráci s Mestom, ktoré tento v poradí už XVI. ročník finančne podporilo, ho aj tentoraz pripravil Atletický klub Junior, CVČ a oddelenie kultúry MsÚ v Holíči.

Po tom, čo privítal účastníkov a niekoľkými slovami povzbudil

a poprial veľa úspechov pretekárom, primátor Zdenko Čambal výstrelom odštartoval ako prvé preteky najmladšej kategórie predškolákov.

Na štart hlavnej kategórie behu o Veľkú cenu mesta Holíč sa postavilo osemdesiat pretekárov, mužov a žien. Súťaž o najlepšieho vytrvalca okresov Skalica a Hodonín, ktoré sa bežala po obvyklých asfaltových tratiach ulicami mesta, odštartoval výstrelom z pištole opäť primátor Zdenko Čambal.

V súťaži žien nad 40 rokov obhájila minuloročné prvenstvo Marta Durnová z Veselí nad Moravou. Kategóriu žien do 40 rokov vyhrala Erika Farkašová z AŠK Grafobal Skalica pred Janou Zetochovou z AK Hodonín a Hanou Jánošíkovou z holíčskeho SK Junior.

V súťaži mužov nad 65 rokov si cenu za 1.miesto

odniesol František Joch zo Strážnice, 2.priečku obsadil Květoslav Hána z Veselí nad Moravou, ako tretí skončil 73-ročný František Číž z Prievidze, ktorému Zdenko Čambal odovzdal aj Cenu primátora pre najstaršieho účastníka pretekov.

Víťazom kategórie mužov nad 60 rokov sa stal Jiří Kaňa z AŠK Grafobal Skalica, druhý skončil Ondrej Tirpák z AK Junior Holíč, tretí bol Michal Janota z AŠK Grafobal.

Prvenstvo medzi mužmi nad 50 rokov si vybojoval Pavel Klimeš z Wiky Kyjov, v súťaži mužov nad 40 rokov zvíťazil Petr Kadlec z Milotíc. Kategóriu do 40 rokov vyhral Jiří Kubalák z US Kuni Brno, druhé miesto obsadil Miroslav Hlúpik z AŠK Grafobal, tretí skončil Jiří Brožík z BK Hodonín.

V celkovom poradí tohtoročnej Veľkej ceny Mesta Holíč sa na prvej priečke umiestnil Jiří Kubalák, ďalšie štyri miesta obsadili Pavel Klimeš, Miroslav Hlúpik, Jiří Brožík a Eduard Králik.

Organizátori odmenili aj najmladšieho účastníka tohtoročnej Veľkej ceny, ktorým sa stal iba 3-ročný Miško Ralbovský z Petrovej Vsi.