Choď na obsah Choď na menu
 


Týždeň vedy na gymnáziu

24. 11. 2008

Zdroj: www.malacky.sk

V Gymnáziu na Ul. 1. mája v Malackách sa 24. 11. začal Týždeň vedy na gymnáziu, ktorý je súčasťou celoslovenského podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku. Ten sa koná každoročne pod záštitou Ministerstva školstva SR. Malacké štátne gymnázium pripravilo pri tejto príležitosti cyklus aktivít, ktoré sa začali Medzinárodnou študentskou vedeckou konferenciou za účasti partnerských gymnázií z Břeclavi a Nových Zámkov.

Maďarské gymnázium v Nových Zámkoch je rovnako ako malacké partnerom v projekte MultikulturART občianskeho združenia Človek v ohrození. Žiaci i učitelia  z Nových Zámkov krátkym filmom predstavili svoju školu a zúčastnili sa prezentácií malých vedcov z Malaciek, spoznávali ich často veľmi úspešné projekty. Ich vzťahy budú pokračovať aj diskusiami o problémoch spolunažívania s inými národnosťami.

Pozvanie slovenských Maďarov vyplynulo z toho, že aj ich vzrušuje veda a zaujímajú sa o otázky, ktoré pália svet. Tie sú spolu so zvyšovaním právneho vedomia a výchovou k tolerancii iných názorov a kultúr tým,  čomu sa už malackí prváci venujú na predmete s názvom Človek v ohrození. Gymnázium na Ul. 1. mája je prvou školou na Slovensku, kde sa podobný predmet vyučuje. Týždeň vedy na gymnáziu trvá do 28. 11. a jeho akcie sú prístupné aj pre verejnosť.

Text, foto: T. BúbelováTýždeň vedy na gymnáziu  - detail 1  Týždeň vedy na gymnáziu  - detail 2

Týždeň vedy na gymnáziu  - detail 3  Týždeň vedy na gymnáziu  - detail 4

Týždeň vedy na gymnáziu  - detail 5  Týždeň vedy na gymnáziu  - detail 6

Týždeň vedy na gymnáziu  - detail 7  Týždeň vedy na gymnáziu  - detail 8

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.