Choď na obsah Choď na menu
 


Trinásty mestský ples v netradičnom štýle

5. 2. 2009

V piatok 30.januára patril holíčsky dom kultúry už trinástemu reprezentačnému plesu mesta Holíč. Tradičné spoločenské podujatie sa k spokojnosti organizátorov stretlo tentoraz s mimoriadne veľkým záujmom, možno aj v súvisloti s jeho netradičnou východoázijskou témou. Každého z vyše dvesto účastníkov plesu už pri vstupe vo vestibule čakala štýlová výzdoba, ľudové pesničky v podaní cimbalovej hudby a samozrejme slávnostné privítanie.
Spolu s prianím príjemnej zábavy primátor Zdenko Čambal so svojou manželkou ponúkli prichádzajúcim návštevníkom kalíštek teplého saké a malý darček, vo zvitku stočenú zmenšenú reprodukciu tapety z čínskej sály holíčskeho zámku a k tomu čínske paličky.Tohtoročné plesové podujatie poctilo svojou účasťou opäť viacero hostí. Pozvánku Mesta prijal okrem iných predseda Trnavského samosprávenho kraja Tibor Mikuš s manželkou a so svojimi manželkami či partnermi sem zavítali aj poslanec NR SR a prednosta MsÚ v Skalici Anton Bobrík, poslanec TTSK Milan Domaracký, starosta partnerského mesta Hodonín Lubor Šimeček, jeho zástupkyňa Zuzana Domesová i prednosta Krajského stavebného úradu Ľubomír Antal. Zabaviť sa prišli aj primátori a starostovia miest a obcí okresov Senica a Skalica, zástupcovia firiem a spoločností pôsobiacich v Holíči i okolí a ďalší.
Ples mesta Holíč nesúci v názve svojho poradia magickú trinástku, sprevádzalo malé prekvapenie v podobe netradičnej výzdoby vo východoorientálnom štýle s dôrazom na prvky čínskej kultúry. Originálnou výzdobou zamestnankyne oddelenia kultúry a športu v spolupráci s dodávateľom, skrášlili vstupnú halu, chodby i všetky sály.
V čínskom či východoorientálnom štýle sa niesla aj prvá časť kultúrneho programu. V niekoľkých vstupoch sa v tomto duchu ladenými choreografiami i sprievodnou hudbou predstavili tanečníčky z tanečnej skupiny Taxis zo Skalice.
Po ich vystúpení primátor Zdenko Čambal so svojou manželkou úvodným tancom otvoril prvé tanečné kolo tohtoročného reprezentačného plesu mesta Holíč.
Hoci podujatie začalo ako vždy noblesne, s pribúdajúcimi hodinami sa rozprúdila nespútaná zábava. Do tanca vo veľkej sále neúnavne hrala tanečná skupina Black and White pod vedením Petra Kovárika. Spevom mu výdatne pomáhali Karel Řepa, Dominika Slobodová a Monika Votrubová, ktorá zvuk skupiny podporila hrou na gitare a klávesách.
V malej sále zabávala a do tanca i na počúvanie svojimi  pesničkami až do rána pozývala Ľudová hudba Bezanka z Bratislavy pod vedením primáša Šimona Dudíka.

  Ďalšia >

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.