Strojár Malacky - VŠK Púchov 1:3 (-23, 26, 23, 22)

Malacky: Kobza, P. Šmahel, Janík, Mi. Šmahel, Procházka, Vašíček, libero Podhorný (Petrovič, Rehák) tréner: B. Sládeček

Púchov: Števko, Šomko, Dedič, Valach, Hrušík, Weiss, libero Čuntala (Crkoň) tréner: M. Klučka

Rozhodovali: Bajči, Sarka

117 minút

100 divákov

Malacky síce prehrali posledné dve vystúpenia v extralige na ihrisku Hriňovej resp. VKP Bratislava, avšak v dvoch posledných domácich zápasoch so Zvolenom a Nitrou vždy hrali dramatické stretnutia. Preto mal divák na Záhorí motiváciu prísť sa pozrieť na vystúpenie Strojárov proti Púchovu. Malačania už tradične prehrali prvý set. Najväčšou mierou sa pod prehru podpísali toľko kritizované individuálne chyby a nedôrazný útok. Záver prvého setu bol však dramatický (23:25) a predznamenal vyrovnaný a bojovný zápas. V druhom dejstve sa až do stavu 12:12 dalo povedať, že každý chvílku ťahal pílku. Vedenie v skóre sa prelínalo na obe strany a tak sa v každom sete bojovalo až do samého konca. Druhý set vyhrali Malacky 28:26 a celý zápas napokon 3:1. Volejbalisti Malaciek tak pripravili trénerovi Sládečkovi originálny darček k 60. narodeninám.

Boris Sládeček (Malacky)

Opäť sme mali problémy najmä sami so sebou, evidentne sme sa trápili na strede siete. Chlapcov však musím pochváliť za neutuchajúcu bojovnosť a psychickú silu, keďže dokážu otočiť nepriaznivý vývoj. Pochvaľujem si i atmosféru v hale. Už proti Nitre boli diváci naším spoluhráčom a dnes nás opäť dotlačili k víťazstvu. Verím, že tento trend bude v Malackách pokračovať.