Choď na obsah Choď na menu
 


Starostovia žiadajú župana o zriadenie strednej školy

9. 2. 2009

Autor: Ivana Potočnáková
 
 

MALACKY, 9. február 2009, 10.00 h –   Klub starostov Malackého okresu dnes zaslal predsedovi Bratislavského samosprávneho kraja Vladimírovi Bajanovi a poslancom zastupiteľstva BSK list s naliehavou žiadosťou o zriadenie strednej odbornej školy v Malackách.

 

Svoju žiadosť starostovia opreli o skutočnosť, že možnosti stredného odborného vzdelania v okrese Malacky, ktorý má 65 tisíc obyvateľov a rozlohou je najväčším okresom kraja, nezodpovedajú jeho postaveniu. V celom okrese je jediná stredná škola (Gymnázium Malacky) v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Podľa starostov je aj toto dôkazom nepriaznivej školskej infraštruktúry v kraji. V ostatných okresných mestách je nepomerne viac stredných škôl: v Pezinku 8 a v Senci 6.  

 

Ďalším argumentom, ktorý Klub starostov Malackého okresu uvádza vo svojej žiadosti, je akútna nevyhnutnosť vzdelávania stredoškolského dorastu pre potreby Priemyselno-technologického parku Záhorie. Zameranie združenej strednej školy by malo plniť predovšetkým požiadavky priemyselného parku a spektrum učebných odborov by pružne reagovalo na potreby trhu práce. Klub starostov v návrhu riešenia nadväzuje na aktivity Mesta Malacky a novú školu navrhuje umiestniť do priestorov bývalého naftárskeho učilišťa na sídlisku Juh v Malackách. Objekt v súčasnosti spravuje Ministerstvo zdravotníctva SR.  Žiadosť zaslanú predsedovi BSK a poslancom zastupiteľstva BSK podpísalo všetkých 24 starostov okresu Malacky.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.