Choď na obsah Choď na menu
 


Slávnosti na Veľkej Javorine sa blížia!

24. 6. 2009

ZDROJ: WWW.MYJYVA.SK

Prípravný výbor tohtoročných Slávností bratstva Čechov a Slovákov na Javorine, ktoré sa budú konať v poslednú júlovú nedeľu 26. 7. 2009 od 9.45 hod., na svojom predposlednom pracovnom zasadnutí v Starej Turej zhodnotil doterajší stav príprav tohto podujatia. Zaoberal sa predovšetkým technickými otázkami zabezpečenia programu, občerstvenia a stánkového predaja produktov tradičných remesiel, ako i ostatnými náležitosťami, ktoré súvisia s vytvorením optimálnych podmienok pre návštevníkov a hostí v CHKO, v takmer 1000 m nadmorskej výške.

Návrat do prírody - tak by sa dala nazvať zásadná zmena v realizácii tohoročného podujatia - technické zázemie podujatia bude  mimo priestorov Holubyho chaty. Autobusová doprava pre účastníkov slávností je zabezpečená z obidvoch strán hranice, bude zdarma a informácie o jednotlivých spojoch nájdete na príslušných obciach a mestách.  Pestrý kultúrny program sa uskutoční na dvoch pódiách, v ponuke sú spevácke zbory, folklórne súbory, dychovky, folk i country hudba a tanec... Pre deti sú vo vyhradenom priestore pripravené hry a súťaže. Najväčšie podujatie tohto druhu na slovensko-českej hranici organizujú samosprávy obcí a miest s podporou krajov - Zlínskeho a Juhomoravského v ČR, Trenčianskeho a Trnavského v SR.
V sobotu 25. júla 2009 od 14.00 hod. sa v rámci slávností uskutoční už po druhýkrát zaujímavé podujatie pre milovníkov cyklistiky - JANÁČEKTOUR - stretnutie cyklistických patriotov z obidvoch strán hranice na vrchu Veľkej Javoriny... Viac informácií nájdete na www.velkajavorina.com.

Ján Mikláš

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.