Choď na obsah Choď na menu
 


Silvestrujte športovo

10. 12. 2008

Zapojenie detí a mládeže do organizovaných športových podujatí je jednou z najúčinnejších foriem prevencie proti kriminalite a drogám a je zmysluplným napĺňaním voľného času. Aj preto sa Komisia pre šport pri MsZ v spolupráci s Oblastným športovým združením  a Centrom voľného času v Senici rozhodli aj tento krát spojiť posledný deň v roku so Silvestrovským behom. Jeho XXIII. ročník bude tradične odštartovaný o 10.00 hod. symbolickým kolom – Behom Seničanov pre zdravie.

Kliknutím otvoríte väčší obrázok
Bežecká trať vôbec nie je náročná, zapojiť sa môže každý. O tom svedčí aj rozmanitosť kategórií. Môžu prísť rodičia s deťmi, ktoré súťažia v kategórii mini (rok narodenia 1999 a mladšie), mladšie žiačky, žiaci a staršie žiačky (dĺžka trate 900 m), starší žiaci a dorastenky (1800 m), dorastenci (2700 m),ž eny, muži do 39 rokov, muži od 40 do 49 rokov, muži od 50 do 59 rokov a nad 60 rokov (5400 m).

 
Aby sme pretekárov trošku motivovali, pre víťazov sú pripravené aj zaujímavé ceny. Víťazi kategórií ženy, muži do 39 rokov a muži od 40 do 49 rokov budú odmenení finančne, najlepší v ostatných kategóriách dostanú vecné ceny. Takisto sa komisia pre šport rozhodla motivovať školy alebo športové kluby. Tie, ktoré sa zúčastnia pretekov s minimálnym počtom 20 pretekárov, získajú vecnú cenu.

Patronát nad pretekmi prevzal primátor mesta Ľubomír Parízek. Pravidelným účastníkom, ktorý výstrelom šampanského štartuje hlavnú kategóriu je aj podpredseda vlády SR Dušan Čaplovič.  

V roku 2005 pre extrémne zlé počasie prišlo na Silvestrovský beh len 29 pretekárov z blízkeho okolia. Vlani, za priaznivého zimného počasia, sa spomedzi viacerých špičkových pretekárov, vrátane reprezentantov Slovenska zúčastnilo behu 91 pretekárov.

Športová aktivita v posledný deň roka zapustila svoje korene a pre určitú skupinu ľudí tvorí pravidelnú súčasť Silvestra. Beh je jednou zo športových aktivít, ktorej sa môže venovať veľká časť populácie, preto organizátori očakávajú, že k pravidelným účastníkom sa pripoja ďalší. A ak sa Vám práve nebude chcieť utekať, môžete prísť aspoň povzbudzovať a stráviť tak silvestrovské dopoludnie na čerstvom vzduchu.

Erika Mášiková

PROPOZÍCIE SILVESTROVSKÉHO BEHU [pdf 240 kB]