Choď na obsah Choď na menu
 


Senická hudobná akadémia: Prvý senický hudobný worshop

20. 10. 2008
Zdroj: www.senica.sk

 

15. novembra 2008 o 15.00 hod. sa v Dome kultúry Senica začne nová a originálna etapa senickej hudobnej scény s názvom Senická hudobná akadémia. Za názvom sa skrýva séria hudobných workshopov a seminárov. Prvý  senický hudobný workshop sa bude zaoberať témou „RYTMIKA A BICIE“.

Budú ho viesť majstri bicích nástrojov a perkusií Stanislav Kociov a Jozef Gorel. Stanislav Kociov spolupracuje s umelcami ako Richard Muller, Jana Kirschner, skupina ABYLON, IMT SMILE, Tomáš Bezdeda,  Peter Cmorík, taktiež účinkuje v Radošínskom naivnom divadle a v divadle Jakuba Nvotu, atď. Jozef Gorel sa podieľa na projektoch so skupinami  Na smiech, Estradin, Časti strojov, Occasion, kubánskou Charanga, Latino Tumbao, orientálna Cous Cous, orchester vážnej hudby: Štátna opera Košice, SND a Slovenský rozhlas.

Tento prvý workshop bude zameraný na praktické používanie súčasných rytmických nástrojov a perkusií s dôrazom na kombinovanie hudobných žánrov. Bude venovaný histórii, trendom a experimentom v hudobnej tvorbe, týkajúcej sa prevažne rytmickej časti. Časť  workshopu bude venovaná diskusii o perspektívach rytmických nástrojov na Slovensku i vo svete a voľnému praktickému programu. Tento skvelý nápad na rozvoj hudobnej teórie i praxe hudobníkov vznikol na podporu hudobného vývoja, či už začínajúcich alebo pokročilých hudobníkov. Hlavným aktérom tohto projektu je Viera Šusteková a Peter Kavický zo Senice.


DOKUMENTY NA STIAHNUTIE:
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.