Choď na obsah Choď na menu
 


Senica a Veľké Pavlovice bok po boku na výstavách

28. 1. 2009

Autor: Lucia Vajdová

V dňoch 22. - 25. 1. 2009 sa v Incheba Expo Bratislava uskutočnil 15. medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour spolu so 16. medzinárodným veľtrhom gastronómie Danubius Gastro.  Medzi 889 vystavovateľmi z 35 krajín, ktorí sa prezentovali na celkovej výstavnej ploche 37.700 m², sa predstavilo vyše 65-tísíc návštevníkom aj mesto Senica.

Po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov v spoločnom stánku ZOZO sa mesto Senica rozhodlo na tejto výstave zaujať novým stánkom s moderným dizajnom. Stánok o rozlohe 80 m² poskytol viac priestoru na prezentáciu nielen mesta Senica, ale aj obcí a subjektov z okolia.  

V rámci projektu „Rozhlédni se a poznávej“ Operačného programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika na roky 2007-2013 sa v senickom stánku predstavilo partnerské mesto Veľké Pavlovice. V rámci tohto projektu sa Seničania  a Veľkopavlovičania predstavili aj na výstave GO a Regiontour v Brne, ktorá sa konala o týždeň skôr. Tu bola Senica hosťom v stánku Veľkých Pavlovíc, ktorý sa niesol v duchu vínnej pivnice typickej pre toto moravské mestečko. V Bratislave i v Brne sa Senica propagovala s už existujúcimi propagačnými materiálmi, s aktualizovaným Turistickým sprievodcom a Kalendárom podujatí na rok 2009. V rámci už spomínaného projektu sa k budúcoročným výstavám pripravujú nové propagačné materiály, ktoré budú zamerané nielen na cestovný ruch, ale i na cezhraničnú spoluprácu Senice a Veľkých Pavlovíc.

Veľkú pozornosť a záujem ako laickej tak i odbornej verejnosti  pútala veľká maketa golfového areálu Senica/Šajdíkove Humence. Rovnako sa návštevníci zaujímali aj o rekreačnú oblasť na Kunovskej priehrade. V rámci senického stánku dostali priestor na prezentáciu aj obce z okresu Senica. Túto možnosť však využilo len veľmi málo z nich. Prostredníctvom propagačných materiálov sa tu prezentovali Brezová pod Bradlom, obec Smrdáky, mikroregión Branč a susedná Jablonica.  Medzi vystavovateľmi v senickom stánku svoje služby predstavil aj Hotel Karpaty z Častkova a iní.

Aj keď išlo tento rok  mesto Senica  na výstavu so samostatným stánkom, ten bol umiestnený v rámci expozície Záhoria. Na malom  námestíčku, vybudovanom v strede expozície, obkolesenom stánkami záhorských miest, sa so svojimi kultúrnymi programami počas jednotlivých dní prezentovali hudobníci a tanečníci zo Záhoria. Za Senicu v programe vystúpili Senickí heligonkári.

Na budúcoročný veľtrh cestovného ruchu v Bratislave, ktorý sa uskutoční v termíne 21. - 24. 1. 2010, sa mesto pripravuje už dnes, a to s úplne novým stánkom a propagačnými materiálmi, aby čo najlepšie prezentovalo naše mesto a prispelo k získaniu čo najlepšieho obrazu o Senici.Senický stánok z ITF Slovakiatour na fotografiách:

Kliknutím otvoríte väčší obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.