Choď na obsah Choď na menu
 


Seizmický prieskum robia Poliaci

17. 2. 2009

Zdroj: www.malacky.sk

Obrázok Malačania si nemohli nevšimnúť hojný výskyt zelených poľských vozidiel, ktoré (zdá sa) vykonávajú nejaký geologický prieskum. Pre médiá sme zisťovali, čo znamená táto zvýšená aktivita, pri ktorej sa natískajú otázky, či táto činnosť nevyplýva z nedávnej plynovej krízy. Hovorkyňa spoločnosti Nafta, a. s., Gbely Ewa Rišková povedala: „Kľúčovou činnosťou našej spoločnosti je prieskum a ťažba uhľovodíkov (ropy a zemného plynu) na Slovensku.“

Ďalej uviedla, že od roku 2008 má Nafta, a. s., strategického partnera OMV (Slovakia) Exploration GmbH, s ktorým spolupracuje pri vyhľadávaní uhľovodíkov vo Viedenskej panve. Súčasná aktivita súvisí s dlhodobými zámermi v oblasti prieskumu a jednou z etáp prieskumu sú seizmické merania. Cieľom je získať obraz o geologickej stavbe tohto územia a na jeho základe naplánovať ďalší prieskum.

Podľa Ewy Riškovej práce vykonáva poľská spoločnosť, ktorej autá si Malačania všimli v uliciach mesta. V prípade pozitívneho zhodnotenia 2D seizmických údajov bude nasledovať spresňujúci 3D seizmický prieskum a vrtné práce. Obyvatelia regiónu by nemali pociťovať v tejto súvislosti nijaké obmedzenia. Zber dát má byť ukončený v marci a vykonáva sa štandardnými seizmickými prístrojmi. Pritom sú dodržané všetky bezpečnostné a iné predpisy.

Tatiana Búbelová

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.