Choď na obsah Choď na menu
 


Rozlúčka s vianočnými koncertami

23. 12. 2008

Program tohtoročných Holíčskych vianočných dní na Námestí mieru ukončila hudobná upútavka k poslednému z koncertov a vianočné zdravice holíčskej Jednoty dôchodcov.
V nedeľu 21.decembra popoludní prišli niekoľkými piesňami pozvať na svoje vystúpenie členovia speváckeho zboru Cantilena. Svoje hudobné pozdravy po nich odovzdali Holíčanom domáci seniori z mužského speváckeho zboru Echo pod vedením Ladislava Blahu. Ich vystúpenie popretkávali vianočnými pozdravmi predstaviteľky Mestskej organizácie Jednoty dôchodcov v Holíči Viera Mikulášiková a Mária Mikitková.
Aj posledný koncert, ktorý tohto roku pripravilo Mesto v rámci Holíčskych vianočných dní, patril predovšetkým vianočným piesňam a koledám. Kostol sv. Martina nimi rozoznel zmiešaný spevácky zbor Cantilena zo Senice pod vedením dirigentky Viery Gálikovej sprevádzaný hrou na klavíri Romana Blahu.
Vianočnými piesňami i skladbami z diela starých majstrov ozvláštnilo koncert komorné teleso Ministerstva vnútra, Police Brass Quintet. Zvuk dychových nástrojov, nesúci sa z chórusu,
bol vhodným doplnením k spievanému prejavu.
Takmer do posledného miesta zaplnený chrám sa vo vyše hodinovom koncertnom vystúpení nechal unášať jedinečnou
interpretáciou účinkujúcich. Senická Cantilena, v ktorej účinkuje aj niekoľko Holíčanov, vniesla sviatočnú atmosféru medzi prítomných poslucháčov latinsky, anglicky i hebrejsky spievanými piesňami. Čaro domácich Vianoc navodila zmesou rýdzo slovenských kolied.
Spev a hudbu oboch súborov doplnil hovoreným slovom moderátor Peter Kozolka. Pred záverečnou skladbou sa s holíčskym obecenstvom rozlúčil poďakovaním za milú atmosféru a prianím v pohode a radosti prežitých vianočných sviatkov.
Vianočná pieseň Tichá noc, spoločne zaspievaná účinkujúcimi pri svetle horiacich sviečok, bola príjemnou bodkou za programom tohtoročných Holíčskych vianočných dní. Za ich náročnú prípravu a organizáciu patrí poďakovanie predovšetkým oddeleniu kultúry a športu mestského úradu v Holíči.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.