Choď na obsah Choď na menu
 


Regiontour a ITF Slovakiatour

28. 1. 2009

Zdroj: www.brezova.sk

Na brnenskom výstavisku prebiehal od 15. do 18. januára 2009 medzinárodný veľtrh cestovného ruchu GO a Regiotour. Po štyri dni v pavilóne V, kde sa prezentovali regióny ČR a SR, zneli od rána do večera ľudové melódie a ľudové piesne. Mestá, obce, kraje, ktoré pozývali a lákali vo svojich stánkoch na návštevu, predstavovali i svoje slávnosti, ľudové zvyky, remeslá, súbory, vinobranie. Na veľtrhu sme vystavovali v spoločnom stánku partnerského mesta Pohořelice, Pasohlávok a Mikulovska. Ukážky brezovskej paličkovej cipky predviedla pani Michalicová. Návštevníci mali taktiež možnosť ochutnať brezovské zavináky, zázvorníky, pagáčiky a slivovicu.
Ponuka bola skutočne bohatá. Ako sa ukázalo, návštevníci si môžu počas tohto roku vybrať z veľa stoviek kultúrnych akcií, slávností a výstav, ktoré budú v jednotlivých krajoch a miestach organizované.

O týždeň neskôr (22. - 25. januára) sa konal už 15. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v bratislavskej Inchebe.
Dal možnosť predstaviť sa profesionálom z oblasti turizmu, krajom, regiónom, mestám a obciam Slovenska, ale aj zahraničným vystavovateľom. Účasť miest a obcí zo všetkých slovenských krajov na veľtrhu ITF Slovakiatour vytvára podmienky na zvýšenie podielu domáceho a aktívneho cestovného ruchu.
     Tak, ako minulý rok, aj tento rok boli propagačné materiály mesta Brezová pod Bradlom v stánku Trenčianskeho samosprávneho kraja a aj v stánku Združenia miest a obcí Záhorského regiónu, kde sa prezentovali mestá Skalica, Malacky, Stupava, Holíč, Gbely, Senica spolu s Myjavou. Úvodný deň veľtrhu a piatkové dopoludnie patrili odbornej verejnosti. Popoludnie druhého výstavného dňa otvorilo veľtržné brány širokej verejnosti.
     Veľtrh mal viaceré novinky, ponuka sa rozšírila o ďalšiu atraktívnu výstavu, špecializovanú Wellness a fitness. Okrem tejto novinky sa uskutočnila výstava Poľovníctvo a oddych, ktorá je už šestnástou edíciou a je venovaná milovníkom poľovníctva a trávenia voľného času v prírode.
Počas veľtrhu boli pripravené sprievodné podujatia. Pre verejnosť bol pripravený  ďalší ročník obľúbeného festivalu cestovateľských filmov a fotografií Camera Slovakia, ktorý prebiehal počas víkendových dní v Expo Aréne a v rovnakom čase v Expo Clube prezentácia filmov a fotografií Tisíc chutí cestovania. V priebehu celého veľtrhu si mohli návštevníci prehliadnuť filmy, ktoré súťažili na 41. ročníku karlovarského festivalu Tourfilm.  

Sample Image Sample Image Sample Image Sample Image
Sample Image    
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.