Choď na obsah Choď na menu
 


Prvé povolenia čakajú na majiteľov

2. 2. 2009

Zdroj: www.malacky.sk

Žiadosti o povolenie vstupu do lesov Vojenského obvodu (VO) Záhorie obyvatelia nášho mesta od januára vybavujú na mestskom úrade. Mnohí občania však odchádzali pohoršení, keď sa v klientskom centre dozvedali, že MsÚ nedostáva od VO dostatok tlačív žiadostí. Vysvetľovanie, že mesto nie je na vine, však klientov neobmäkčila a právom sa cítili úradmi šikanovaní.

K téme sa vyjadril prednosta Vojenského obvodu Záhorie Pavel Škrha. Podľa neho Obvodný úrad VO na začiatku roka prednostne vydával povolenia na vstup obyvateľom s trvalým pobytom vo VO a pracovníkom, ktorí na území VO pracujú. „Takýchto povolení bolo vydaných v januári 244 ks. Okrem nich bolo nutné vydať 133 povolení na vstup pre samovýrobcov dreva a zmluvných pracovníkov VLM, š. p.,“ dodal.

Pavol Škrha uviedol, že od 5. do 28. 1 celkovo vydali 876 povolení na vstup do VO Záhorie. Ďalších asi 800 žiadostí čaká na spracovanie a vydanie povolení na vstup. V klientskom centre MsÚ je už pripravených prvých 288 vybavených povolení pre obyvateľov mesta. Prednosta Obvodného úradu VO Záhorie požiadal obyvateľov o trpezlivosť v súvislosti s dočasným pozastavením prijímania nových žiadostí do 15. 2. a ubezpečil, že všetkým žiadostiam bude vyhovené.

Text: T. Búbelová

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.