Choď na obsah Choď na menu
 


Príprava rekonštrukcie kaštieľa

19. 5. 2009

Zdroj: www.malacky.sk

Pilotný projekt rekonštrukcie historickej budovy kaštieľa v Malackách je úlohou výskumu a vývoja, na ktorej pracuje Slovenská technická univerzita (STU), Stavebná fakulta pod vedením prof. Ing. Antona Puškára PhD. Pracovné stretnutie skupiny odborníkov s predstaviteľmi mesta sa uskutočnilo 19. 5. v areáli kaštieľa s cieľom oboznámiť zadávateľov a riešiteľov projektu s jeho aktuálnou rozpracovanosťou.

Primátor mesta Jozef Ondrejka sprevádzal po podzemných i nadzemných častiach kaštieľa riešiteľov úlohy, projektantov, statika, diagnostikov stavieb, špecialistov na vykurovanie a energetickú náročnosť budovy, vlhnutie muriva a technické zariadenie budov. STU má podľa predpokladu odovzdať projekt ukončený záverečnou oponentúrou ministerstvu výstavby a regionálneho rozvoja v júli tohto roka.

V týchto dňoch Ministerstvo kultúry SR schválilo mestu Malacky dotáciu 8000 €/241 008 Sk zo svojho rozpočtu na prípravnú dokumentáciu, konkrétne expertné posúdenie drevených rekonštrukcií a zavlhnutia muriva kaštieľa v súlade s podmienkami rozhodnutia Krajského pamiatkového úradu.

Text, foto: T. Búbelová

Príprava rekonštrukcie kaštieľa  - detail 1  Príprava rekonštrukcie kaštieľa  - detail 2

Príprava rekonštrukcie kaštieľa  - detail 3  Príprava rekonštrukcie kaštieľa  - detail 4

Príprava rekonštrukcie kaštieľa  - detail 5  Príprava rekonštrukcie kaštieľa  - detail 6

Príprava rekonštrukcie kaštieľa  - detail 7  Príprava rekonštrukcie kaštieľa  - detail 8

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.