Choď na obsah Choď na menu
 


Po roku v Holíči opäť na letnom jarmoku

25. 6. 2009

Autor: Ladislav Novák

V sobotu 20.júna sa už po osemnástykrát otvorili v Holíči brány letného jarmoku. Mesto ním nadviazalo na tradíciu poriadania jarmočných podujatí, ktoré majú každoročne už neodmysliteľne svoje pevné miesto v kalendári kultúrno-spoločenských akcií.

Typickú atmosféru počas celého dňa umocňovali predajcovia, ktorých stánky lemovali Námestie svätého Martina a Zámockú ulicu. Okrem exotických účastníkov z Peru a Ekvádoru najdlhšiu cestu merali na holíčsky jarmok predajcovia z Maďarska a jeden z Prahy. V každom z vyše dvesto stánkov si návštevníci mohli poprezerať a podľa chuti vybrať z ponuky najrôznejšieho tradičného i menej tradičného tovaru. Nechýbali ani výrobky ľudových remeselníkov, ktoré prišli ponúknuť členovia Združenia cechu historických remesiel so sídlom v Borskom Mikuláši.

Obrázok Usporiadatelia sa tentoraz rozhodli uskutočniť niekoľko zmien. Oproti predchádzajúcim rokom sa letný jarmok po prvýkrát konal iba jeden deň. Celý kultúrny program sa odohrával v areáli zámku a vstup bol spoplatnený. Je len škoda, že i napriek medializovaným oznámeniam záujemcovia vo väčšej miere nevyužili v predpredaji v Turisticko-informačnom centre či cez TicketArt zvýhodnené vstupné, v ktorom bolo zarátané aj občerstvenie.

Hoci počas celého dňa vládlo v Holíči chladné počasie a zo zamračenej oblohy občas spŕchlo, mnohých to neodradilo. Do centra jarmočného programu v zámockých priestoroch si našlo cestu vyše dvetisíc platiacich návštevníkov. Vybrať si mohli z ponuky rôznych žánrov. Dopoludňajšiu časť otvorili hudobné pozdravy ženského speváckeho súboru Luna a mužského speváckeho zboru ECHO holíčskeho Klubu seniorov. Po nich patrilo pódium holíčskym mládežníkom zo skupiny NODAM, orientálnym tanečníčkam skupiny Tarana pod vedením Zuzany Durcovej a svoj talent predviedli aj tanečníčky TJ Sokol.

O poobedňajší program, ktorý moderoval Ľudomil Kuba, sa postarali svojimi vystúpeniami Obrázok tanečníci z holíčskeho Centra voľného času, Ľudová hudba ZUŠ Holíč, Dychová hudba Májovanka a zabaviť prišli aj členovia hudobnej skupiny Eminent. Rytmami temperamentného španielskeho flamenca rozprúdil atmosféru na nádvorí zámku dynamickým tanečným vystúpením súbor Andalucia, svetoznáme šansóny zaspievala Edita Moravská, imitátorka Edit Piaf, ktorú vystriedali pesničky v podaní nevidomého manželského páru Bangovcov. Program na nádvorí zámku zakončilo večerné vystúpenie poprockovej skupiny Energia zo Skalice.

V odpoludňajších hodinách sa časť programu preniesla do veľkého stanu vo vnútorných valoch zámku. Zábavu plnú spevu, hudby a tanca otvorila detská diskotéka s DJ Dominou. Návštevníci si potom mohli vypočuť pesničky skupiny Vinohrad, pozrieť si tanečnú šou žiakov hudobného odboru holíčskej zušky a započúvať sa do pesničiek, ktoré prišli zaspievať Baďoši.

Aj vystúpenie známej skupiny Lojzo zaplnilo do posledného miesta priestory stanu a nenechali si ho ujsť ani členovia

manažmentu Mesta Holíč. V jeho mene primátor Zdenko Čambal pozdravil z pódia všetkých prítomných i účinkujúcich členov kapely. Návštevníkom sa odvďačili zmesou známych pesničiek a malým prekvapením, hudobnou paródiou na súbor Alexandrovovcov.

Zmenu štýlu v podobe tvrdšieho rocku priniesla skupina Zonyga band. Dobrý dojem z ich vystúpenia narušila podľa vyjadrenia viacerých poslucháčov iba zvýšená hladina decibelov.

Tí, ktorí v stane zotrvali, si potom mohli naplno vychutnať pesničky v štýle country v podaní skupiny Dance Ranch.

Záver patril diskotéke s DJ Ivanom, ktorý zabával až do skorých ranných hodín.

Obrázok O prípravu a program jarmoku sa opäť postarali zamestnanci oddelenia kultúry a športu. S technicko-organizačným zabezpečením pomohli zamestnanci niektorých ďalších oddelení mestského úradu i spoločnosti SMM Holíč s.r.o.

Programovú skladbu tohtoročného jarmoku sa organizátori snažili opäť zostaviť k spokojnosti všetkých návštevníkov.

Okrem návštevy hlavného programu mohli zavítať na prehliadku zámku i podzemných chodieb, mestskej galérie či múzea v budove fajansy, absolvovať jazdu na koči ulicami či okolím zámku. Deti sa mohli povoziť aj na poníkoch, zašantiť si v nafukovacom hrade a na kĺzačkách. Pozornosť mnohých prilákala nová zaujímavosť mesta, člnkovanie v zámockých valoch.

Na to, aby celý deň prebehol pokojne, bez problémov a nepríjemností, dohliadala mestská polícia a svoju pomoc bola pripravená poskytnúť aj Záchranná zdravotná služba i dobrovoľníci z Mestského hasičského zboru.  

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Jarmok

(peťo z Hoollíčwoodu, 29. 6. 2009 7:15)

Smola.Nejak som sa tam tento rok nedostal,ale závidím vám,čo ste v zámku na programe boli,vraj bolo super a mrzí ma,že som nevidel Baďoša....