Choď na obsah Choď na menu
 


Osobnosti Trnavského samosprávneho kraja zo Senice

30. 5. 2009

Zdroj: www.senica.sk

V Divadle Jána Palárika v Trnave sa 27. mája uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení osobnostiam Trnavského samosprávneho kraja. Medzi osobnosťami boli aj zástupcovia nášho mesta. Pamätnú medailu predsedu Trnavského samosprávneho kraja prevzali primátor mesta RNDr. Ľubomír Parízek, dlhoročný tréner hádzanej Vladimír Sedlák a tanečná skupina Scream. Ocenenia odovzdával predseda TTSK a poslanec NR SR Tibor Mikuš.


RNDr. Ľubomír Parízek:
Ľubomír Parízek je primátorom mesta Senica od roku 1998 a členom Zastupiteľstva TTSK. Aktívne pôsobí v rôznych občianskych združeniach a neziskových organizáciách podporujúcich činnosť celého tretieho sektora v oblastiach zdravotníctva, mládeže, športu, sociálnych vecí, až po životné prostredie. Zaslúžil sa o to, že Senica sa stáva obchodno-priemyselným uzlom Záhoria. Ocenenie navrhované udeliť za záslužnú prácu pre rozvoj Trnavského samosprávneho kraja a mesta Senica.


Vladimír Sedlák:
Dlhoročný hráč a tréner hádzanej v Senici, patrí k zakladateľom senickej hádzanej, venuje jej všetok voľný čas. Svoje bohaté športové a životné skúsenosti odovzdáva mladším trénerom i hráčom. Ocenenie navrhované udeliť za celoživotný prínos pre rozvoj športu v TTSK.

Tanečná skupina Scream:
Tanečná skupina Scream vznikla pri Základnej umeleckej škole v Senici v roku 1944 a od roku 1995 je členom Slovenskej tanečnej organizácie. Počas svojej existencie získali 69-krát titul majstra Slovenska a 4-krát titul majstra sveta v rôznych disciplínach Medzinárodnej tanečnej organizácie. Ocenenie sa navrhuje udeliť za príkladnú reprezentáciu Trnavského samosprávneho kraja v tanci.


bar, foto P. Bohunický


oceneniettsk.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.