Choď na obsah Choď na menu
 


Ocenili športovcov roka

3. 3. 2009

Zdroj: www.holic.sk

Stalo sa už tradíciou, že Mesto Holíč každoročne oceňuje najúspešnejších športovcov uplynulého roka. V posledný februárový štvrtok sa v dome kultúry stretli tí, ktorým sa v roku 2008 darilo najviac. Veľkou sálou tak opäť zneli mená najlepších športovcov mesta.

V úvodnom príhovore primátor Zdenko Čambal poďakoval
za dosiahnuté vynikajúce výsledky, ktorými ocenení športovci svoje mesto dôstojne a výborne reprezentovali aj mimo náš región a poprial im, aby aj tento rok bol pre nich rokom skvelých výsledkov a bol ešte úspešnejší ako rok 2008.
Slová uznania na adresu úspešných holíčskych reprezentantov  zazneli aj z úst predsedníčky komisie školstva, kultúry a športu Marty Pavlačkovej, ktorá zároveň privítala aj ďalších predstaviteľov Mesta.
Príjemnej úlohy predstaviť najlepších športovcov a oboznámiť s ich minuloročnými úspechmi sa zhostila Hana Galková, vedúca oddelenia kultúry a športu, ktoré slávnostné podujatie pripravilo. Postupne prečítala mená dovedna tridsiatich ocenených, devätnástich jednotlivcov, piatich trénerov a šesť športových kolektívov roka 2008. Ich mená sa do zoznamu najúspešnejších športovcov dostali na základe návrhov ich klubov, škôl či telovýchovných jednôt, ktoré po prerokovaní a podľa stanovených kritérií odporučila ku schváleniu komisia školstva, kultúry a športu mestského zastupiteľstva.
Po zápise do Pamätnej knihy mesta si každý z prítomných vyhlásených športovcov prevzal z rúk primátora a členov uvedenej komisie udelené ocenenia.
V rámci vyhlásenia tých najúspešnejších Hana Galková prečítala mená a krátke charakteristiky aj niekoľkých ďalších holíčskych športovcov, ktorí tentoraz ocenenia ešte nezískali, spolu s ďalšími však majú rovnako šancu dostať sa do zoznamu najlepších pre tento rok. Patria k nim malé nádejné krasokorčuliarky Terezka Jankovičova a Tamarka Bízeková, ktoré trénujú a rozvíjajú svoj talent v našom partnerskom meste Hodonín, talentovaný futbalista Lukáš Ovečka, basketbalista MŠK Holíč s najvýraznejším výkonnostným vzostupom Lukáš Holeček, úspešný triatlonista Karol Lacko, obetaví a svedomití tréneri Jozef Kučera, ktorý sa venuje turistike, basketbalový tréner Jozef Kišš i tréner mladých futbalových nádejí Vladimír Winkler.
Zvlášť uznanie bolo vyjadrené Pavlovi Šustekovi, ktorý sa napriek svojmu ťažkému telesnému postihnutiu úspešne venuje poľovníckej kynológii, strelectvu a rozhodcovstvu a vo svojej športovej aktivite dosiahol mnohé úspechy na vrcholových domácich i zahraničných súťažiach.
Slávnostnú atmosféru podujatia umocnili príjemné melódie, ktoré podfrabovali čítané charakteristiky menovaných športovcov, doplnené videprojekciou na veľkoplošnom plátne.
Program v jeho úvode spestrili vystúpením žiaci navštevujúci tanečný krúžok holíčskeho Centra voľného času pod vedením Amíry Fabiánovej. V závere prišli tanečnými choreografiami odovzdať svoj pozdrav členky oddielu juniorov a žien TJ Sokol vedené trénerkou Ingrid Papánkovou, s ktorými zatancovala aj I.vicemiss SR v aerobiku Romana Bocková.
Slávnostný podvečer zakončil spoločný prípitok, v ktorom primátor ešte raz poďakoval oceneným za dosiahnuté výsledky i reprezentáciu mesta a poprial im veľa síl a energie pri dobývaní ďalších športových cieľov.
O pestré občerstvenie a starostlivú obsluhu sa postarali žiaci Strednej odbornej školy obchodu a služieb Holíč pod dohľadom majsterky odborného výcviku Anny Sasovej. Svojim profesionálnym prístupom prispeli k pohode a príjemnej atmosfére záverečného posedenia.
                                

Titul Športovec roka 2008 získali:

v kategórii žiaci:
Ladislav  Daniel (Objav roka 2006)
Šprintér, diaľkar a vrhač guľou.
Matej Mucha
Stolný tenista Stavoimpex Holíč.
Dominik Oborný
Člen Atletického klubu Junior.
Marek Oravec
Člen Školského športového strediska ZŠ Bernolákova Holíč a Športovo-streleckého klubu Beta 77.
Eduard Pelikán
Člen Školského športového strediska ZŠ Bernolákova a Športovo-streleckého klubu Beta 77.
Dominika Vymyslická
Členka Školského športového strediska ZŠ Bernolákova a Športovo-streleckého klubu Beta 77.


v kategórii juniori a dospelí:
    
Michala Bíliková
Členka ŠSK Beta 77 Holíč.
Romana Bocková
Cvičiteľka aerobiku, I.vicemiss SR 2008 v aerobiku.
Michal Ďurkáč
Člen AK Junior Holíč.
Michal Flux
Kapitán atletického družstva ZŠ Školská Holíč, ktoré získalo 1. miesto v celoslovenskom finále žiakov ZŠ, Kalokagatia 2008. Jakub Chocholáček
Člen AK Junior Holíč.
Róbert Chorvát
Člen AK Junior Holíč.
Mário Jaborník
Člen basketbalového klubu MŠK Holíč
Martin Jančovič
Stolný tenista Stavoimpex Holíč
Lukáš Jediný  
Člen ŠSK Beta 77 Holíč.
Milan Morava
Člen ZO Letecko-modelárskeho klubu Holíč.
Martin Palček
Stolný tenista Stavoimpex Holíč.
Ing. Juraj Sidor (junior)   
Člen Aeroklubu Holíč.
Tomáš Vymyslický
Člen ŠSK Beta 77 Holíč.


v kategóri tréneri:

Mgr. Dušan Chanečka    
Zástupca riaditeľa ZŠ Školská Holíč, tréner v oblastiach atletiky a basketbalu
Ladislav Mádel
Hrajúci stolnotenisový tréner Stavoimpexu Holíč.
Mgr. Ingrid Papánková
Choreografka a umelecká vedúca tanečnej skupiny CRES, trénuje moderný tanec - deti a mládež vo veku od 11 do 17 rokov.
Rudolf Roučka
Predseda AK Junior Holíč
Milan Vymyslický
Tréner Školského športového strediska pri ZŠ Bernolákova Holíč so zameraním na športovú streľbu.


v kategórii športový kolektív :

Strelecké družstvo dievčat a chlapcov zo Školského športového strediska ZŠ Bernolákova Holíč
družstvo dievčat v zložení: Dominika Vymyslická, Natália Kováčová a Silvia Haringová.
družstvo chlapcov v zložení: Eduard Pelikán, Milan Zelenka a Marek Oravec.
Športové družstvo atlétov–chlapci ZŠ Školská, Holíč
v zložení: Michal Flux - kapitán družstva, Richard Juriga, Peter Baláž, Ladislav Daniel, Dominik Pavka, Dominik Oborný, Patrik Sloboda, Adam Lukačovič, Miroslav Malík, Patrik Noščák Ako prvému atletickému družstvu sa v histórii školy podarilo poraziť celú atletickú špičku Slovenska a získalo titul Školských Majstrov Slovenska na Kalokagatii 2008 s medzinárodnou účasťou.
Družstvo silového päťboja SOŠ OaS Holíč
v zložení: kapitán - Peter Šenigla Ján Sláma, Lukáš Maďara, Milan Lackovič. Víťaz 2. Župnej olympiády a majster Trnavského kraja žiakov stredných škôl
Športový kolektív - juniorky a ženy TJ Sokol Holíč pri TJ Slávia SŠM Holíč
22 cvičeniek z Holíča vo veku od 12 do 45 rokov reprezentovalo mesto Holíč na celoslovenskej súťaži pódiových skladieb v dvoch tanečných choreografiách. Účastníčky súťaže pódiových skladieb: Tatiana Lániková, Danka Sprušanská, Ida Sprušanská, Vierka Mikuličová, Sara Mikuličová, Lucia Vaculková, Lenka Vizdalová, Veronika Michalková, Marta Sušienková, Lucia Valachovičová, Anna Škurková, Janka Škintiková, Karin Marčišovská, Lucia Žilinková, Diana Pavliková, Henrieta Hrušecká, Hanka Jašová.

A mužstvo -  muži, stolnotenisový oddiel Stavoimpex Holíč
v zložení: Martin Palček, Miroslav Zajíc, Patrik Marek, Ján Bednár, vedúci mužstva Ján Skala hrá najvyššiu celoštátnu súťaž.

A mužstvo - dorastenci, stolnotenisový oddiel Stavoimpex Holíč
v zložení: Matej Mucha, David Karas, Martin Jančovič, vedúci mužstva Ladislav Mádel hrá najvyššiu celoštátnu súťaž.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.