Choď na obsah Choď na menu
 


O kus bližšie k prírode

27. 11. 2008

Zdroj: www.gbely.sk

O kus bližšie k prírode – taký je názov projektu, ktorý sa Mestu Gbely podarilo zrealizovať vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti Skupina Skanska v SR v rámci programu Ľudia pre stromy.

Obrázok "Počas realizácie projektu sme upravili priestor v okolí pozorovacej veže v mestskej časti Adamov tak, aby vznikla malá odpočinková zóna pre návštevníkov oblasti, ako aj pre obyvateľov mesta Gbely."
Odpočinková zóna je jednoduchá s výsadbou stromov a kríkov, ktoré sú pre danú oblasť prirodzené a vhodné a ako celok budú tvoriť útočisko pre ľudí aj pre vtáky, ktorých výskyt je v danej lokalite hojný. Na samotnej realizácii projektu – teda úprave terénu a výsadbe – sa podieľali aktívne aj žiaci a pedagógovia zo Strednej združenej školy v Gbeloch, ktorí celý priestor vyčistili a upravili, čím sami získali k danej lokalite osobný vzťah. Pri samotnej výsadbe bol prítomný a aktívne sa do pomoci aj zapojil manažér nadácie Ekopolis pán Milan Hronec, ktorému lokalita Adamova učarovala.
Adamovské jazerá sú hojne navštevované ako turistami, tak aj domácimi obyvateľmi a zároveň sú jedným z troch najvýznamnejších území na Slovensku pre hniezdenie vzácnych druhov vtákov ako sú chriašteľ bodkovaný, bučiak trsťový, haja červená, sokol rároh, haja tmavá, bučiačik močiarny a mnohé iné. Aj preto je dôležité, aby sme v tejto lokalite vytvorili priestor, ktorý bude vyvážený a bude poskytovať možnosti pre relax ľuďom a zároveň bude šetrný a citlivý k prírode. Veríme, že sa nám to implementáciou projektu, ktorý sme nazvali „O kus bližšie k prírode“ podarilo.

Mgr. Lenka Kvaltínová
Regionálny rozvoj Mesta Gbely

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.