Choď na obsah Choď na menu
 


Najmodernejšie CT pracovisko v regióne dnes otvorili na Myjave

27. 2. 2009

Autor: Mgr. Marek Hrin hovorca Mesta Myjava
 

     MYJAVA, 27. 2. 2009 – V piatok 27. 2. 2009 dopoludnia sa uskutočnilo slávnostné otvorenie pracoviska počítačovej tomografie v Nemocnici s poliklinikou v Myjave. Zúčastnili sa na ňom predstavitelia Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý technologické vybavenie CT pracoviska kompletne financoval, zástupcovia firmy SIEMENS, ktorá technológiu dodala, primátori a starostovia obcí myjavského regiónu, vedenie myjavskej nemocnice a ďalší pozvaní hostia.

     O tomograf SIEMENS Somatom Emotion 16 a ostatnú technológiu CT pracoviska v hodnote 995 817 € (30 mil. Sk) sa budú v myjavskej nemocnici starať dvaja lekári, päť laborantov a jedna zdravotná sestra. CT prístroj  so 16-vrstvovým zobrazením bude slúžiť na diagnostiku širokého spektra poranení a chorôb prostredníctvom röntgenového žiarenia, najmä v oblasti onkológie a neurológie. Počítačová tomografia v Myjave sa aj podľa hodnotenia odborníkov zaradí medzi najmodernejšie na Slovensku a nebude mať obdobu v širokom okolí. Bude slúžiť 65 tisícom obyvateľov.

     Podľa MUDr. Jozefa Markoviča, riaditeľa NsP Myjava je nezanedbateľnou súčasťou CT pracoviska archivačný a komunikačný systém PACS, ktorý umožní efektívne uchovávať a používať zdravotnú dokumentáciu konkrétneho pacienta po dobu 10 rokov s najvyššou garanciou bezpečnosti a dostupnosti všetkých dôležitých údajov. Dodal, že myjavská nemocnica sa otvorením počítačovej tomografie dostáva na úroveň "vyššej strednej triedy" a verí, že prinesie výrazné zvýšenie úrovne služieb a starostlivosti po pacientov.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.