Choď na obsah Choď na menu
 


Na veľtrhu spolu so Sarvašom

23. 1. 2009

Zdroj: www.malacky.sk

  Od 22. do 25. januára najväčší veľtrh cestovného ruchu na Slovensku ITF Slovakiatour 2009 v bratislavskej Inchebe dáva možnosť predstaviť sa profesionálom v oblasti turizmu, mestám a regiónom Slovenska, ale aj zahraničným vystavovateľom. Záhorské mestá a obce Malacky, Stupava, Senica, Holíč, Gbely a Skalica sa tento rok prezentujú spolu s Myjavou na rozľahlom námestí v hale B2.

V strede pomyselného námestia sa nachádza oddychová zóna s pódiom, ktoré od piatka do nedele patrí ľudovým umeleckým súborom zo všetkých oblastí Záhoria. Striedajú sa na ňom Detský folklórny súboru Leváranek, hudobná skupina Heleny Šagalovej či Veterán trio z Borinky. Úvodný deň veľtrhu a piatkové dopoludnie patrili odbornej verejnosti. Popoludnie druhého výstavného dňa otvorilo veľtržné brány širokej verejnosti.

V rámci spoločnej expozície Malaciek a Stupavy na 15. ročníku tohto veľtrhu dostali v stánku s rozlohou 80 m2 priestor na prezentáciu i slovenskí rodáci z partnerského mesta Malaciek - Sarvaša. Mesto leží v Békéšskej župe v Maďarsku. Predseda slovenskej samosprávy Tibor Mótyán bol magnetom malackého stánku najmä vďaka osobnostnému čaru, no neodolateľné boli aj pikantná domáca klobása a lahodná slivovička, ktorými častoval hostí.

Text, foto: T. Búbelová

Na veľtrhu spolu so Sarvašom  - detail 1  Na veľtrhu spolu so Sarvašom  - detail 2

Na veľtrhu spolu so Sarvašom  - detail 3  Na veľtrhu spolu so Sarvašom  - detail 4

Na veľtrhu spolu so Sarvašom  - detail 5  Na veľtrhu spolu so Sarvašom  - detail 6

Na veľtrhu spolu so Sarvašom  - detail 7  Na veľtrhu spolu so Sarvašom  - detail 8

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ĎAKUJEM!

(peťo zo sLOVEnska, 23. 1. 2009 21:27)

Tak ďakujem,že aspoň takto sa môžem pozrieť na veľtrh v Bratislave a čo Holíč či Skalica?