Choď na obsah Choď na menu
 


Motoršport(497)

25. 11. 2008

Autor: Mgr. Peter Krug

 

   Motoristický šport v Devínskej píše dlhoročnú tradíciu. V minulom čísle sme trochu zalistovali v histórii a predstavovali Braňa Ludviga. Vplyvom tlačiarenského škriatka (na niečo sa vyhovoriť musíme, v skutočnosti vypadol záver textu pri sadzbe) sme článok nedokončili. Dnes prinášame záver článku.

   V triede junior v tohtoročnej sezóne obsadil 1. miesto v SR. V triede E1-1400 (medzi dospelými) v pretekoch automobilov do vrchu, spomedzi 30 pretekárov, obsadil 6. miesto na Slovensku. V triede E1-2000 pekné 3. miesto. V roku 2008 absolvoval 16 pretekov (8 dvojpretekov) a tréningových jázd, to sme Braňa otázkou dostali do rozpakov, pred každými pretekmi. Na rok 2009 si kladie vysoké ciele, chcel by v triede junior obhájiť prvú priečku a v kategórii E1 do 2000 cm³ tiež získať prvenstvo. Žiakovi 1. ročníka žilinskej univerzity odboru železničná doprava, obyvateľovi a reprezentantovi Devínskej držíme palce.

   Sľúbili sme predstaviť aj sezónu AST Presskam, nepodarilo sa nám však v termíne skontaktovať sa manažérmi a pretekármi takže, dúfame, nabudúce.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.