Choď na obsah Choď na menu
 


MISS ZÁHORIA 2008 sa stala Veronika Horňáková

2. 12. 2008

Večer plný pekných dievčat, dobrej hudby a zábavy zažili tí, ktorí prišli v sobotu večer do Domu kultúry. Konal sa tu totiž 1. ročník MISS Záhoria 2008, ktorý bol pod organizačnou a zároveň riaditeľskou taktovkou Miss Foto 2007, jednej z 12-tich finalistiek Miss Universe SR 2007 – Alexandry Kotvanovej. Skúsenosti, ktoré nabrala počas a po tejto súťaži sa rozhodla odovzdať ďalším dievčatám.

Z castingových kôl vzišlo 10 finalistiek, ktoré bojovali o korunku krásy pred zaplnenou kinosálou. Počas večera museli zvládnuť niekoľko disciplín. Predviedli sa v šatách návrhárky Martiny Kalkovej, každá sa v krátkosti predstavila publiku, absolvovala promenádu v plavkách, voľnú disciplínu a na záver mohli diváci vidieť všetky dievčatá v spoločenských šatách. Medzi jednotlivými disciplínami divákov bavili svojimi vystúpeniami superstarista Jakub Petraník, herec Ján Slezák, senická skupina APPLAUSE a tanečná skupina SONNY.

 Tak ako počas „skúšobného“ nultého ročníka, aj týmto večerom sprevádzal moderátor Vlado Voštinár. O tom, ktorá z finalistiek sa stane tou naj rozhodovala odborná porota zložená zo známych osobností. Okrem samotnej riaditeľky súťaže Alexandry Kotvanovej sa v porote objavili Lucia Senášiová – Miss Universe 2007, umelecký fotograf Mário Gotti, umelecký vizážista Dušan Belovič, fotografka Veronika Zíšková, spevák a finalista Superstar II Jakub Petraník, šéfredaktor časopisu Playboz Peter Susko, moderátorka STV a Miss Slovenska 1993 Karin Majtánová, herec a spevák Ibrahim Maiga a v porote nechýbal ani primátor mesta Senica Ľubomír Parízek. Do hlasovania o najkrajšiu Záhoráčku sa však mohli zapojiť aj čitatelia týždenníky MY a návštevníci internetového portálu senican.sk. Počas večera boli preto vyhlásené aj víťazky kategórie MISS INTERNET 2008 a MISS PRESS 2008. V internetovom hlasovaní získala najviac hlasov súťažiaca č. 9 Veronika Horňáková zo Senice a čitateľom týždenníka MY sa najviac zapáčila finalistka č. 7 Janka Jakábová z Čáčova. Počas promenády v plavkách bola vyhlásená ešte jedna kategória. Za dievča s najlešou postavou a titul MISS PLAYBOY získala opäť Veronika Horňáková.

Vyvrcholením večera bolo samozrejme vyhlásenie hlavnej kategórie MISS ZÁHORIA 2008. Tretie miesto a teda miesto 2. vicemisss prišiel vyhlásiť umelecký fotograf Mário Gotti. Stala sa ňou finalistka s číslom 4 Karin Fodorová z Častkova. Prvou vicemiss sa stala a šerpu s korunkou od moderátorky STV, Miss Slovenska 1993 Karin Majtánovej si prišla prevziať najvyššia z finalistiek 182 cm vysoká Janka Jakábová z Čáčova. Ako sa dalo predpokladať po predchádzajúcich verdiktoch, najkrajšou Záhoráčkou za rok 2008 sa po verdikte poroty stala 18-ročná seničanka Veronika Horňáková. Za MISS ZÁHORIA 2008 ju korunovala samotná riaditeľka súťaže Alexandra Kotvanová. Zdá sa, že číslo 9 bolo pre Veroniku v tento večer šťastným číslom.

Víťazkám gratulujeme  a želáme, aby čo najlepšie využili šance, ktoré sa pred nimi po súťaži otvoria.

Viac foto z finálového večera nájdete vo fotogalérii po kliknutí na obrázok
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.