Choď na obsah Choď na menu
 


Malacké „Kinečko“ nás povznieslo „ na duchu “

11. 12. 2008

Autor: Mgr. Šimkovič Oto, Záhorská Ves
 
        Ešte sme poriadne nestrávili nádherný večer z konca novembra v Malackom centre kultúry pri vernisáži fotografií výtvarníka, fotografa, maliara pána Jána Hladíka a už sme 9.decembra navštívili útulné prostredie malackého „Kinečka” , kde sme sa opäť stretli s obrazmi pána Hladíka, ale tentokrát práve on uviedol dielo Antonia Vivaldiho Štyri ročné obdobia v podaní pána Petra Uličného, vedúceho country-rockovej skupiny BullCrap Company. Nezvyčajný bol práve nástroj, ktorým nás chvíľami dovádzal do stavu vytrženia, napätia, smútku, pokoja i krásy. Pán Peter Uličný hral na päťstrunové husle, na ktorých je pridaná c-struna umožňujúca vyššiu a širšiu škálu, čím sa otvárajú väčšie možnosti interpretácie pre interpréta. Napríklad pán Uličný nám umožnil v jednej pasáži počuť dokonca tóny fujary. Husle mu upravil, ako som sa dočítal na internete, pán Tomáš Plhal.

      Príjemný večer, vysokú úroveň podania klasickej hudby výborne dopĺňal sám interprét, upozorňujúci na obrazy z prírody, ktoré Vivaldiho tóny znázorňujú.

Jeho jemný a inteligentný ústny prejav bol potom znásobený vášnivým a úžasne

pôsobivým prejavom na nástroji.

      Sme radi, že sme na koncerte Petra Uličného v Malackách, kde hostí opäť privítala pani vedúca MCK, videli ľudí, ktorí obnovujú duchovný rast na Záhorí, ako napríklad vedúce spevokolov zo Zohoru a Záhorskej Vsi, spisovateľa J. Moravčíka s manželkou a priateľmi, ale aj kandidátku na prezidentku SR milú a skromnú pani Zuzanu Martinákovú, obľúbeného textára Dana Mikletiča a čo ma veľmi potešilo, pekných upravených mladých ľudí.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.