Choď na obsah Choď na menu
 


Malacká nemocnica opäť na zozname

18. 12. 2008

Zdroj: Korzár, 17. 12./-red-

Ľudí v regiónoch zrejme čakajú ťažké časy. Je možné, že zakrátko dôjde k ďalšej redukcii zdravotníckych zariadení. Ohrozené sú najmä okresné nemocnice. Spúšťačom tohto scenára je návrh verejnej minimálnej siete poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorý 17. 12. ministerstvo zdravotníctva predkladá do vlády. V zozname tzv. koncových nemocníc už v podstate nebude ani jedna okresná nemocnica.

V praxi to znamená, že zdravotné poisťovne nebudú musieť okresné nemocnice zazmluvniť. To môže viesť k ich zrušeniu. Poisťovne tento scenár nevylučujú. Opozícia otvorene hovorí, že návrh vedie k redukcii regionálnych zdravotníckych zariadení. "Najhoršie na tom je, že návrh ide do vlády a dodnes nie je jasná koncepcia, prečo a aké dôvody vedú vládu a rezort k redukcii regionálnych zdravotníckych zariadení," hovorí Mária Sabolová z KDH.

Mária Sabolová, ktorá je podpredsedníčkou parlamentného výboru pre zdravotníctvo, tvrdí, že vylúčením okresných nemocníc z minimálnej siete dochádza k diskriminácii pacienta. Úprava minimálnej siete najmenej postihla Bratislavský kraj - v návrhu ministerstvo zdravotníctva odporúča vylúčiť len nemocnicu v Malackách.

V tejto súvislosti sme požiadali o vyjadrenie jej hovorkyňu Renátu Studenú, ktorá povedala:. „V uplynulých dňoch súkromné zdravotné poisťovne zverejnenili rebríček kvality a spokojnosti pacientov jednotlivých nemocníc na Slovensku. Tento rebríček by mal byť zároveň jedným z kritérií poisťovní pre zazmluvňovanie zdravotníckych zariadení. Nemocničná, a. s., sa v zozname najlepších nemocníc umiestnila vo svojej kategórii na 14. mieste. Oproti minulému roku je to skok o 12 priečok smerom vyššie, čo nás utvrdzuje v tom, že naša nemocnica má správne smerovanie,“


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.