Choď na obsah Choď na menu
 


Letecký deň na holíčskom letisku

18. 9. 2008

Azda najnavštevovanejším športovo-spoločenským podujatím v Holíči je leteckomodelársky deň, ktorý sa už tradične uskutočňuje v priestoroch letiska. Tohto roku ho členovia miestneho Aeroklubu pripravili už po ôsmykrát.

Pekné počasie, príjemné zážitky a veľa adrenalínu všetkým, ktorí sa rozhodli zúčastniť sa vyhliadkových letov či vyskúšať tandemový zoskok, poprial v rámci oficiálneho otvorenia primátor Zdenko Čambal. V sobotu 13.septembra táto obľúbená akcia prilákala podľa odhadu usporiadateľov zrejme rekordný počet návštevníkov. Na každého z nich tu už od predpoludnia čakali okrem prehliadky modelov i skutočných lietadiel aj letové ukážky obrích, historických a prúdových modelov či letové ukážky ultraľahkých lietadiel. Viditeľné nadšenie i úžas mnohých vyvolala akrobatická šou lietadiel Extra 300 ako aj L 39 Albatros.

Aj keď exhibície skutočných lietadiel boli pre návštevníkov nepochybne pekným zážitkom, viacerí boli sklamaní z neúčasti avizovaného bojového lietadla MIG 29, na ktorého leteckú šou sa mnohí tešili práve tak ako aj na nemenej atraktívne vzlety balónom, ktoré museli byť rovnako zrušené.

„Krátko pred vystúpením sme sa dozvedeli, že kvôli technickým problémom MIG nemôže štartovať, čo nás ako organizátorov veľmi sklamalo. Žiaľ, toto rozhodnutie sme nijako ovplyvniť nemohli. Čo sa týka ohlásených vzletov balónov, hoci boli pripravené, museli byť zrušené pre silný vietor, ktorý aj na letisku fúkal celý deň a nebolo ich tak možné uskutočniť,“ vysvetlil dôvody nečakaného zrušenia oboch atrakcií predseda holíčskeho Aeroklubu Juraj Sidor.

Z atraktívneho programu však záujemcovia mohli využiť príležitosť a zúčastniť sa vyhliadkových letov nad okolitou krajinou. Tí najodvážnejší mohli zažiť ešte viac nevšedného vzrušenia a vyskúšať tandemové zoskoky padákom z lietadla.

Organizátori mysleli aj na detských návštevníkov, pre ktorých pripravili modelárske súťaže s hádzadlami lietiadiel. Okrem toho sa deti mohli vyšantiť skákaním v nafukovacom hrade, povoziť sa na kolotoči i na na poníkoch ale zažiť i vzrušujúcu jazdu na obrnenom transportéri.

 

L.Novák, Mesto Holíč

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.