Choď na obsah Choď na menu
 


Jarná motoburza v Holíči

17. 4. 2009

Zdroj: www.holíc.sk

Už po štvrtýkrát sa členovia holíčskeho Klubu historických vozidiel rozhodli pokračovať v znovuobnovenej tradícii poriadania motoristickej burzy v Holíči. V nedeľu 5. apríla  do priestorov zámku v Holíči prilákali opäť fanúšikov či vyznavačov motorizmu.  K spokojnosti usporiadateľov i predajcov  si podujatie nachádza čoraz viac priaznivcov a zvýšený záujem bolo badať na návštevnosti aj na tejto jarnej burze.
Nepochybne k tomu prispelo i pekné a slnečné počasie ako aj atraktívne prostredie zámku, v ktorom sa holíčske automotoburzy konajú. Nevšedné miesto konania v areáli historického zámku si pochvaľovali viacerí návštevníci.
Počas celého dopoludnia si záujemcovia mali možnosť poprezerať i nakúpiť lacné či nedostatkové náhradné diely, pneumatiky, časti karosérií ale i literatúru a mnoho potrebného nielen pre staršie ale aj novšie motocykle či automobily. Ponúkali ich predajcovia, ktorí sem prišli z rôznych kútov Slovenska a najmä Moravy. Tí najvzdialenejší prišli až zo Zvolena a Martina.
Podobne ako predchádzajúce aj toto podujatie organizátori opäť obohatili výstavou historických motocyklov i automobilov na nádvorí zámku. Mnohé pútali svojim tvarom či eleganciou, pri niektorých si najmä tí skôr narodení s nostalgiou zaspomínali  na svoje mladé časy.
Spestrením a obohatením samotnej burzy však bola nielen výstava automobilových i motocyklových veteránov. Mesto ponúklo jej návštevníkom bezplatnú prehliadku podzemných chodieb i Holíčskeho zámku so sprievodcom, doplnenú odborným výkladom o ich histórii.
Aj slová mnohých návštevníkov potvrdili, že organizátori z holíčskeho Klubu historických vozidiel vedia automoto burzu pripraviť stále zaujímavejšou, organizačne na dobrej úrovni. O tom sa nakoniec budú môcť presvedčiť samotní návštevníci na jej ďalšom, jesennom pokračovaní.            

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.