Choď na obsah Choď na menu
 


Holíčanka Romana Bocková je I.vicemiss aerobiku SR 2008

16. 12. 2008

Autor: Laco Novák

Holíčanka Romana Bocková je I.vicemiss aerobiku SR 2008

Holíčsky šport slávi ďalší úspech. Postarala sa oň mladá talentovaná cvičiteľka aerobiku Romana Bocková.

V záverečnom finále tohtoročného už V.ročníka súťaže MISS aerobik Slovenskej republiky 2008, ktoré sa konalo v nedeľu 23.novembra v nitrianskom divadle Andreja Bagara, získala titul I. vicemiss.

"Ja som to určite nečakala a samozrejme ma to príjemne prekvapilo. Keď som sa po slávnostnom vyhlásení dozvedela o zisku titulu I.vicemiss, nedokázala som sa ubrániť slzám dojatia. Bola som šťastná, môj dlhoročný sen sa mi naplnil,"

povedala o svojich pocitochčerstvá držiteľka tohto skvelého titulu.

Finalistky Miss aerobik sa predstavili v štyroch súťažných kategóriách: v samostatnej aerobikovej exhibícii, konverzácii, závode na spinningovom bicykli a v promenáde v plavkách. Na rozdiel od prechádzajúcich rokov si finalistky pri rozhovore témy žrebovali, aby porota mohla zhodnotiť ich pohotovú odpoveď. A práve táto kategória bola pre Romanu podľa jej vlastných slov jej najbližšou. Naopak, najťažšou bola voľná disciplína, ktorú nemohla absolvovať v úplnej pohode pre problémy s kolenom.

Zisk titulu I.vicemiss aerobik je jej prvým veľkým úspechom, ku ktorému by Romana rada pridala aj ďalšie. Bolo by tak zároveň ocenením jej doterajšej dvanásťročnej usilovnej cvičiteľskej práci. "Trénujem s malými deťmi, s prváčikmi a týmto by som chcela odkázať mamičkám, že ak by mali záujem, rada ich ratolesti prijmem medzi nás."

Okrem aerobicu sa Romana venuje aj spinningu, brušným tancom, chodí do posilňovne a ako sama povedala, jej najmilším je i jej povolanie. Azda najmladšia členka profesorského zboru na holíčskej Strednej odbornej škole má pred sebou aj ďalšie športové plány. "Chcem si robiť inštruktorský kurz, ktorý je vlastne cenou, ktorú som na súťaži v Nitre vyhrala. Chcem ďalej predcvičovať, čo sa bude dať. Záujem o cvičenie prejavili aj futbalisti a hokejisti." 

Dosiahnutým úspechom z vrcholného celoslovenského súťažného podujatia ale i všestranným záujmom i prácou s deťmi Romana Bocková presvedčila aj Holíčanov, že patrí k tým, ktorí si zaslúžia ocenenie Športovec roka. Zostáva veriť, že pri budúcoročnom vyhlásení najlepších športovcov mesta Holíč medzi ocenenými určite chýbať nebude.

 

Obrázok

Romana Bocková I.vicemiss

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Romanke

(peťo zo sLOVEnska, 16. 12. 2008 19:26)

Gratuľujem a nech sa aj v roku 2009 darí....