Choď na obsah Choď na menu
 


Holíč opäť v znamení predvianočnej atmosféry

29. 12. 2009

Zdroj: holic.sk

Predvianočnou atmosférou dýchalo i tohoto roku centrum Holíča. Rozsvietený vianočný strom i adventná dedinka s betlehemom a stánkami boli predzvesťou blížiaich sa najkrajších sviatkov roka. Aby boli tieto dni plné tej pravej sviatočnej nálady, Mesto i tohto roku pripravilo balíček podujatí v rámci Holíčskych vianočných dní. Oficiálne otvorenie primátorom mesta sa uskutočnilo priamo v ich dejisku na Námestí mieru v piatok 18.decembra.

Veľa zdravia, šťastia a rodinnej pohody prišla Holíčanom a zvlášť primátorovi Zdenkovi Čambalovi popriať riaditeľka Materskej školy Lúčky Daša Sládková. Spolu so symbolickým kvetom vďaky mu odovzdala aj poďakovanie za "veľmi krásny predvianočný darček, financií vo výške 12 450 eur, ktorých sa ako svojej odmeny vzdal v prospech vybudovania mobiliáru Materskej školy na ul. Čabelku."
Návštevníkov, ktorí i napriek mrazivému počasiu zavítali na toto otváracie podujatie, prišli ako prvé potešiť a odovzdať svoje symbolické pozdravy pásmom plným pesničiek, básničiek i tanca deti z Materskej školy Lúčky.
Aj keď teplomer ukazoval mínus 11 stupňov Celzia, najmenším účinkujúcim to viditeľne nevadilo. Rozžiarené tváre, radosť a dobrú náladu preniesli aj na okolostojacich, ktorí sa prizerali a sledovali ich vystúpenia.
Po vystúpeniach predškolákov vniesli kúsok vianočnej atmosféry do centra mesta svojimi pesničkami mládežníci z holíčskeho združenia detí a mládeže NODAM, folková skupina Vinohrad zo Skalice a členovia holíčskej skupiny The Smiles.
V pondelok sa o spríjemnenie chvíľ na Námestí mieru postarali svojim programom žiaci zo Základnej školy Bernolákova a zo Špeciálnej základnej školy. Svojou troškou k umocneniu predvianočnej atmosféry prispeli na záver pesničkami aj Freďáci zo Skalice.
Tretí deň Holíčskych vianočných dní zavítali s vianočným posolstvom do centra mesta žiaci zo Základnej školy na Školskej. Odovzdať svoje vianočné pozdravy prišli aj deti z holíčskeho detského domova. Zakončením utorkového podujatia a vyvrcholením programu Holíčskych vianočných dní na Námestí mieru bolo vystúpenie ženského zboru Marijánky z moravských Vacenovíc, ktoré bolo zároveň symbolickou pozvánkou na ich večerný koncert v evanjelickom kostole.
Hoci tohtoročným predvianočným podujatiam počasie príliš neprialo, už od jej otvorenia si cestu do adventnej dedinky našlo množstvo návštevníkov, ktorí využili príležitosť stráviť v nevšednom prostredí niekoľko príjemných chvíľ.
Mrazivý vzduch na holíčskom Námestí voňal po všetky dni medovinou, vareným vínom, cigánskou pečienkou a ďalšími dobrotami. Nechýbal ani primátorský punč, ktorý návštevníci mohli ochutnať až do Štedrého dňa. Predajcovia opäť ponúkli tradičné i menej tradičné výrobky, ktorých bolo vďaka predaju oblečenia v hornej časti námestia o čosi viac ako po minulé roky.
Tohtoročné Holíčske vianočné dni majú v programe ešte jedno záverečné podujatie, silvestrovské vítanie nového roka, ktoré sa tentoraz po prvýkrát uskutoční v areáli Holíčskeho zámku. Oslavy začínajú dve hodiny pred polnocou diskotékou a po príhovore a pozdravoch primátora mesta vyvrcholia slávnostným ohňostrojom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.