Choď na obsah Choď na menu
 


Hasičská súťaž úspešná

15. 10. 2008

Autor: Viera Barošková
Foto autorka

XVI. ročník súťaže hasičských družstiev O putovný pohár primátora Senice sa konal 11. októbra za účasti 28 mužských a ženských družstiev.  Hosťami organizátorov Mesta Senica a Dobrovoľného hasičského zboru Senica boli hasiči z Baču a Selenče zo Srbska.  Putovné trofeje si odniesli víťazi muži z Horenickej Hôrky (okres Púchov) a ženy z Hrubej Vrbky (Česko).

V krásnom teplom a slnečnom počasí  sa súťažný medzinárodný deň hasičov konal na tradičnom mieste pred zimným štadiónom, kde účastníkov i dívákov vítala dychová hudba  Seničanka. Po otvorení súťaže predsedníčkou  Dobrovoľného hasičského zboru  (DHZ) Jarmilou Drinkovou sa zúčastneným družstvám prihovoril primátor Senice Ľubomír Parízek. Ten poukázal  na dôležité poslanie  hasičov v spoločnosti, na potrebu ich pripavenosti na zásahy. Práve hasičské súťaže sú miestom, kde sa preverujú ich schopnosti a úroveň pripravenosti.  Vyzdvihol senické dorastenecké nádeje, ktoré sa 13. septembra na majstrovstvách SR v hasičskom športe dostali medzi slovenskú špičku. Chlapci získali titul majstrov a dievčatá skončili so stratou len  15 stotín sekundy na druhom mieste. Ako povzbudenie   i ako poďakovanie za reprezentáciu mesta i DHZ odovzdal dorastencom a dorastenkám malý darček.  Zúčastnené družstvá i hostí pozdravili   aj mažoretky Spirit z Centra voľného času Senica.   Predviedli sa tiež najmenší senickí  hasiči, ešte len škôlkari, ktorí ukázali  ako vedia uhasiť oheň. Úvodný program bol obohatený o ukážku zásahu Záchrannej zdravotnej služby pri havárii auta a ošetrení ťažko  zraneného pacienta.
súťažné družstvá  v hasičskom útoku urputne zápasili  o každú sekundu. Do druhého kola postúpilo 10 najlepších mužských družstiev Horenická Hôrka, Poriadie,  Senica I.,  Hrubá Vrbka, Podbranč – Horná Dolina,  Kátlovce, Rohatec,  Kobylí, Senica II.  a Velká nad Veličkou.  Najlepšie časy v obidvoch kolách mali muži z Horenickej Hôrky a ich súčet  31,64 nedal šancu minuloročným víťazom z Poriadia, ktorí sa tentoraz museli uspokojiť s druhým miestom, keď ich výsledný sumár bol 32,50. Tretie miesto obsadili domáci hasiči Senica I. výsledkom 33,43.

U žien mali po prvej disciplíne  zo siedmich družstiev najlepší  čas hasičky   Hrubej Vrbky, Senice I.,  Zelenča, Senice II. a Koválova.  Domácemu družstvu Senica I. nevyšiel druhý požiarny útok a tak sa v konečnej bilancii museli uspokojiť s 2. miestom (45,14)  za víťazkami   z Hrubej Vrbky (43,71). Tretie boli hasičky zo Zelenča.
Hasiči zo Srbska, ktorí boli z dvoch hasičských spolkov z Baču a zo Selenče, pricestovali na pozvanie Mesta Senica ako reprezentanti nášho partnerského mesta  Bač. V piatok 10. októbra ich prijal primátor mesta. Predseda okresných hasičských spolkov z Baču Ján Ralbovský informoval o ich činnosti i o vybavení jednotlivých spolkov. Spoločne s domácimi hasičmi si v podvečer vyskúšali aj náš systém súťaženia, ktorý potom naostro predviedli v dvoch hasičských útokoch aj v sobotu. Ich výkon bol nad očakávanie, veď v konečnej bilancii (26,67 s a 25,36 s) súčtom 52,03 obsadili 12. miesto. Pohár pripomínajúci im výborné vystúpenie v Senici im odovzdali veliteľ súťaže a veliteľ Mestského hasičského zboru Jozef Kovačovský  a prednostka MsÚ Senica Katarína Vrlová.

Foto z podujatia nájdete vo FOTOGALÉRII (klik)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.