Choď na obsah Choď na menu
 


Gbely prvýkrát na ITF Slovakiatour samostatne

28. 1. 2009

Zdroj: www.gbely.sk

Január je každoročne mesiacom kedy sa na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour objavia aj farby Mesta Gbely. Za 15 rokov sa tento veľtrh stal najvýznamnejším podujatím v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, ako pre odbornú verejnosť, tak aj pre laikov.

ITF Slovakiatour prezentuje všetky popredné slovenské cestovné kancelárie, ako aj kancelárie okolitých krajín a obľúbené turistické destinácie. Prezentujú sa tiež slovenské regióny, ktoré predstavujú možnosti dovolenky a oddychu na Slovensku.
To, že prezentácia domácich regiónov a ich bohatstva je pre našu krajinu nesmierne dôležitá potvrdil aj fakt, že najväčší nárast tento rok zaznamenala prezentácia práve domácich regiónov. Účasť miest a obcí zo všetkých slovenských krajov na veľtrhu vytvára podmienky na zvýšenie a rozvoj domáceho cestovného ruchu samotnou prezentáciou v expozíciách, ale aj živými ukážkami folklórnych vystúpení a ďalších prezentácií v programovom centre.
Rok 2009 je pre Gbely dôležitý preto, že sme v tomto roku prvýkrát prezentovali naše mesto v samostatnom stánku odetom do modrožltej farby s koloritom ako historických, tak aj súčasných fotografií, ktoré návštevníkom priblížili krásu zeleného mestečka na Záhorí. Personál stánku hosťom sprostredkoval všetky dôležité informácie o meste, regióne, možnostiach vidieckej turistiky a cykloturistiky, významných kultúrnych a športových podujatiach a obľúbenej oblasti dovolenkárov Adamovských jazerách. Rovnako bol pre návštevníkov v centrálnej časti vystavovateľskej plochy regiónu Záhorie k dispozícii zoznam všetkých kultúrnych podujatí naplánovaných na rok 2009 v Gbeloch.
Na ploche 20 000 m2 bolo návštevníkom k dispozícii 536 vystavovateľov z rôznych krajín sveta a možnosť prezrieť si prezentáciu nášho mesta tak malo desaťtisíce z nich a do mnohých krajín sme prostredníctvom účasti na tomto veľtrhu odovzdali informáciu, že na Záhorí je mestečko, ktoré sa oplatí navštíviť.


Mgr. Lenka Kvaltínová
Regionálny rozvoj mesta Gbely

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.