Choď na obsah Choď na menu
 


Dôchodcovia z Nafty prispeli do zbierky na kaštieľ

11. 12. 2008

Zdroj: www.malacky.sk

V čase adventu mnohých zvádza podeliť sa a prispieť do rozličných zbierok. Aj predseda Klubu dôchodcov Nafta Gas Milan Támer a tajomníčka Marta Sajanová v stredu 10. 12. vyplatili do pokladnice MsÚ 1000 Sk do zbierky na obnovu malackého kaštieľa. Dôchodcovská organizácia naftárov na členskej schôdzi schválila výšku príspevku, ktorá podľa nich síce nie je veľká, ale keby ich príklad nasledovali aj iné organizácie, stav konta by vyzeral veselšie.

„Medzi našimi členmi je veľa Malačanov, ktorým záleží na tom, aby sa kaštieľ dočkal dôstojnej rekonštrukcie. Tak sme sa rozhodli podporiť dobrú vec. Zároveň chceme vyzvať aj ostatných – organizácie i podnikateľov, aby prispeli podľa svojich možností. Veď je to aj pre naše vnúčatá a mesto to potrebuje!“ zdôvodňuje peknú myšlienku naftárov seniorov Marta Sajanová.

„Všetci vieme, aké krásne sumy sa ujdú organizáciám z dvoch percent daní občanov. Určite by im nechýbalo, keby niečo z toho venovali na kaštieľ. Mrzí nás, že sa Malačania stavajú k zbierke vlažne a stav konta rastie tak pomaly,“ dodáva Milan Támer.

Darcovia si odniesli za svoj dar hlinenú tehličku. Na účely zbierky je špeciálne zriadený účet: 3278257023/5600, ale prispieť možno aj v pokladnici MsÚ. Stav konta zbierky od 1. mája do 30. novembra je 68 635,38 Sk (2 278,28 €).

Text, foto: T. Búbelová

Dôchodcovia z Nafty prispeli do zbierky na kaštieľ - detail 1

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.