Choď na obsah Choď na menu
 


Ďalší krok k obnove zámku v Holíč

4. 5. 2009

Zdroj: www,holic.sk

Z iniciatívy holíčskeho Klubu turistov sa poslednú aprílovú sobotu v areáli zámku v Holíči uskutočnilo pracovná brigáda. Turisti spolu so zamestnancami Mesta a dobrovoľnými hasičmi spojili svoje sily a vyčistili jeden z historických objektov patriacich ku komplexu budov zámku. Urobil sa tak ďalší viditeľný krok k postupnej obnove tejto vzácnej kultúrno-historickej pamiatky.
"Turistika má veľmi úzky vzťah k cestovnému ruchu.  Roky propagujeme aj holíčsky zámok a tak nás potešilo, že veci sa pohli rýchlo dopredu. Preto sme sa s našimi turistami rozhodli aj touto brigádou podporiť snahy Mesta a prispieť k obnove a ďalšiemu využitiu tohto zámku," povedal hlavný organizátor brigády, predseda holíčskeho Klubu turistov Vratislav Schaal.
Vyjadril zároveň potešenie z toho, že ochotu pomôcť vyjadrilo svojou účasťou 25 členov Klubu, ktorých prišiel podporiť zhruba rovnaký počet zamestnancov Mesta a dobrovoľných hasičov.
Medzi brigádnikov uprostred prebiehajúcich prác zavítal aj primátor Zdenko Čambal. Prezrel si priestory objektu bývalej koniarne, ktorá pod pilnými rukami každého z účastníkov rýchle menila svoj doterajší zanedbaný výzor i stav, v akom ho zanechal bývalý prevádzkovateľ, vlastniaci v týchto priestoroch jazdecký oddiel. "Teší ma, že myšlienka obnovy nášho zámku spojila touto brigádou takmer päťdesiat ľudí, ochotných pomôcť a priložiť ruku k dielu. V mene svojom a najmä v mene Mesta preto TJ Klubu turistov úprimne ďakujem," uviedol Zdenko Čambal.
Slová vďaky patria rovnako aj ostatným brigádnikom, zamestnancom Mesta i členom Mestského hasičského zboru. Dobrovoľným zapojením sa do sobotňajšej akcie, bez ohľadu na svoj voľný čas i nároku na odmenu, výdatne prispeli k vyčisteniu a likvidácii odpadu, zvyškov nepotrebného zariadenia i balíkov slamy v bývalej koniarni ale tiež ku skrášleniu nádvoria zámku.
V prípade ďalšieho záujmu je Mesto pripravené zorganizovať podobnú brigádu opäť a zapojiť do nej aj širšiu verejnosť.
Po skončení akcie využili viacerí záujemcovia príležitosť a v rámci prehliadky so sprievodcom, doplnenej odborným výkladom,  si prezreli zámocké priestory i podzemné chodby.
Tento malý darček bol symbolickým poďakovaním Mesta i odmenou pre tých, ktorí sa brigády zúčastnili.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.