Choď na obsah Choď na menu
 


Bonitácia nemeckých ovčiakov v Gbeloch

23. 10. 2008

Zdroj. www.gbely.sk

V minulom roku Kynologický klub v Gbeloch poriadal oblastnú výstavu nemeckých ovčiakov. Organizačne bola výstava perfektne pripravená, tak v tomto roku sme po dohode so Slovenskou úniou chovateľov nemeckých ovčiakov poriadali bonitáciu nemeckých ovčiakov.
Uskutočnila sa 18. októbra 2008 na kynologickom cvičisku v Gbeloch.


Na kynologickom cvičisku bolo rušno už tri týždne pred konaním bonitácie. Okrem našich členov sme umožnili pripravovať sa na bonitáciu aj ostatným prihláseným, takže cvičák žil prípravou na podujatie roka – bonitáciu nemeckých ovčiakov. Ešte sa len brieždilo a na cvičisku už bol ruch. Pripravovali sa poriadatelia, aby každý na svojom pracovisku odviedol robotu, či už v bufete alebo pri prezentácii. Staval sa altánok pre rozhodcu a zapisovateľov, pripravovalo sa ozvučenie podujatia. Prihlásených bolo 33 nemeckých ovčiakov, z toho 5 psov a 28 súk. Posudzoval bonitačný komisár p. Albín Majsniar, Figuranta robil Štefan Adamčík. Pripravený figurovať bol aj Radovan Prokopec. Po prezentácii sa predviedli v kruhu najskôr suky, potom psi. Najzaujímavejšie pre divákov však bolo ako vždy, kúsanie na figuranta. Štefan Adamčík zvládol všetkých jedincov. V tejto časti bonitovania však traja nesplnili a boli z bonitovania vyradení. Prestávku medzi skúškou bojovnosti a tvrdosti a hodnotenim exteriéru vyplnila svojim spevom Soňa Juricová. Škoda, že bonitačný komisár mal naplnený program, po bonitácii v Gbeloch cestoval do Poľska a spevácku časť podujatia sme museli skrátiť. V závere bonitačný komisár verejne vyhodnotil predvedených jedincov s uvedením bonitačného kódu, Počasie aj guláš bol perfektný.
Organizácia bola zvládnutá bez najmenších problémov, za čo patrí srdečná vďaka všetkým, čo sa o to pričinili.
Ďalším kynologickým podujatím, ktoré sa rozbieha už na budúci mesiac je XII. ročník Záhoráckej zimnej ligy kynológov a zároveň 2. majstrovstva Záhoria. Začínajú 22.11.2008 stopárskym pretekom na kynologickom cvičisku v Senici – Čáčove, 13.12.2008 bude obranársky pretek poriadať Kynologický klub Skalica, 10.1.2009 stopársky pretek bude poriadať Kynologický klub Smolinské a záver zimnej ligy už tradične bude ukončený 28. februára 2009 obranárskym pretekom poriadaným Kynologickým klubom v Gbeloch.


Ján Bolebruch,
Kynologický klub Gbely

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.