Choď na obsah Choď na menu
 


Útek Ľudovíta Štúra pred maďarským zatykačom

27. 5. 2009

Autor: Mgr. Šimkovič Oto, kronikár obce

      

„ Už tretí rok sa stretneme pri pamätnej tabuli Ľudovíta Štúra v Záhorskej Vsi v sobotu, 30.mája 2009 o 17-tej hodine, aby sme si pripomenuli útek Ľudovíta Štúra pred maďarským zatykačom cez našu obec, vtedy Uhorskú Ves s maďarským názvom Magyarfalva. Pripomenieme si udalosť zo života Ľ.Štúra, ktorý útekom cez našu obec pred zatykačom uhorských úradov si zachránil život, aby mohol ďalej bojovať za slobodu slovenského národa, jeho oslobodenie sa spod cudzieho jarma.

      Príďte vzdať úctu a pokloniť sa pamiatke Ľudovíta Štúra, národného buditeľa, spisovateľa, novinára, kňaza, pedagóga, zakladateľa spisovnej slovenčiny ! Všetci budete privítaní aj kultúrnym programom. „

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Spomienka na Ľ. Štúra

(František Goldschmid, 29. 5. 2009 15:52)

Dovolťe mi,aby som touto cestou,pozdravil všetkých účastníkov, spomienkového stretnutia,pri pamätnej tabuli,ktorá bola odhalená pred tromi rokmi v mojej rodnej dedinke na čo som hrdý a budem o tejto udalosti rozprávať tu, na Podpoľaní v Detve na mojích turistických stretnutiach! Ďakujem všetkým,ktorí sa podielajú na pozitívnej propagácii Záhorskej Vsi!


S pozdravom a úctou, F. Goldschmid


Detva.