Choď na obsah Choď na menu
 


Zbrane hromadného ničenia

6. 1. 2009

sefcik.blog.sme.sk

Dnes poobede sa ozval zvonček v našom byte. Otvoril som dvere a ... dievčatko.

 

Viete, existujú také skrinky, alebo šperkovničky, ktoré keď otvoríte, začnú hrať nejakú melódiu. Presne toto sa stalo teraz nám. Len melódia nebola trápne umelá, ale krásne ľudská. To dievčatko spievalo jemným hláskom krásne koledy, aké som ešte nepočul. Jednoducho a predsa teplo oblečené, na hlave čapica z vlny, v jednej ruke igelitka, v druhej prázdny pohár, do akého sa zavárajú kompóty.

Na "atrakciu" sa pribehli pozrieť aj Oliver s Markom. Aj im sa páčila. Dospievala pieseň, nadýchla sa a chcela spustiť ďalšiu. Pohladil som ju po čapici a opýtal som sa - "Ako sa voláš?" "Laura" - odpovedalo príjemným hláskom dievčatko. A stále sa smialo. Aj keď spievalo. "Počkaj chvíľu"- poprosil som ju a zbehol som pre nejaké ovocie. Milka mi medzitým ešte nachystala sladkosti. Toto zhltla jej igelitka. Potom som vybral niekoľko eurocentov, ktoré zazvonili v dovtedy prázdnom sklenenom pohári v jej ľavej ruke.

Budete si pamätať, kde skončili prvé mince novej meny z vašich rúk? Ja určite áno. Potešil som nimi už aj tak veľmi veselú 8 ročnú Lauru z Kopčian, ktorej aj takto ďakujem za pripomenutie toho, že spev, úprimný úsmev a rozdávanie radosti sú najsilnejšie "zbrane hromadného ničenia".

"Laura, zostaň stále taká usmievavá. Pristane ti to."

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

GRATUĹUJEME!

(peťo zo sLOVEnska, 9. 1. 2009 16:59)

Nedá sa priamo tamkde by sa to hodilo,ale gratuľujeme k prírastku do rodiny.Poznáme chlpacov dvojčata a tak aj nás príjemne potešila tato novina,že máte dievčatko.Tak nech je zdravá Lianka aj mamka a nech radosť robí vo vašej rodine.

Peťo + Lidka(pani učiteľka zo škôlky)

BOLA AJ U NÁS

(peťo zo sLOVEnska, 6. 1. 2009 19:40)

A tiež nás milo potešila a prekvapila zároveń.Bola presne taká ako sa píše vyššie.Milá,usmievavá,nevtieravá a vďačná za každú maličkosť čo dostala za svoj jemnučký tichý hlások.Ďakujeme jej!