Choď na obsah Choď na menu
 


Sledovanosť ... mínus 1

28. 9. 2008
Začína nedeľná politická diskusná relácia a moderátor hneď po pozdrave zahlási - Vážení diváci STV, do dnešnej relácie neprijal naše pozvanie premiér Slovenskej republiky, a to z toho dôvodu, že sme ho pozvali DISKUTOVAŤ! 

 

Kládol si, pre nás neprijateľnú, podmienku, že chce "diskutovať" sám, bez oponenta. Za týchto okolností sme mu poďakovali a oznámili sme mu, že ak si to niekedy rozmyslí, nech dá vedieť. Dvere do televízie sa potom otvoria aj jemu. Takže vítam náhradných hostí, ktorými sú ... Fantasmagória! Dnešná realita ma po pár minútach demagogického monológu prinútila televízor vypnúť.

Súdruh priemer (volajme ho pravým menom) v úvode relácie poďakoval televízii, ktorá je už evidentne zašliapnutá jeho papučou, za pozvanie. Témou malo byť euro a pripravenosť, stav krajiny pred prijatím novej meny. To by bolo v poriadku, veď nech občania vedia čo ich čaká, nech sú informovaní. Lenže. Súdruh vo svojom monológu (niektoré otázky moderátora takmer zanikali a pôsobili skôr rušivo), hneď pri prvej príležitosti kydal na opozíciu. Spomínal Lisabonskú zmluvu, potom to, ako rástli ceny plynu v minulosti a ako on teraz bojuje za ich zmrazenie... Moderátor, ktorý tam sedel len preto, aby štúdio nevyzeralo veľmi prázdne, ho nechal hovoriť. Jeho populistickoslizký jazyk sledoval jediný cieľ - osloviť primitívov, ktorí nerozmýšľajú nad tým, čím ich to vlastne kŕmi ich idol. Dobre to vyzerá, veď je proti monopolom, ktoré nás zdierajú. Len nech im dá! S hľadaním pravdy si, táto cieľová skupina Smeru, nerobí veľké starosti. A presne na tomto je postavená celá ich politika. V súvislosti s aktuálnou ficovojnou s heslom "monopol náš nepriateľ" treba napríklad povedať, že vláda profituje zo zisku SPP, veď v rokoch 2007 a 2008 odviedol tento podnik do štátneho rozpočtu 35,1 miliárd Sk. Ak ceny plynu všade okolo rastú, musia rásť aj na Slovensku. Ekonomický analytik Róbert Žitňanský napríklad hovorí, že "Okrem iných škôd, ktoré Ficovo dnešné počínanie spôsobí je totiž takýto prístup v rozpore s logikou sociálneho cítenia, ak teda jeho výsledkom má byť pomoc chudobným a slabým. ... Nemusí sa nám to páčiť, ale ceny, za ktoré SPP nakupuje ruský plyn, očividne rastú. Tie ceny zvyšuje ruskou vládou ovládaný Gazprom, nie SPP. Keď však bojovný slovenský premiér Fico minulý týždeň rokoval s predsedom ruskej vlády Igorom Sečinom, svoje "právo mlčať" využil dôkladne. A tíško sedel aj vtedy, keď ešte aj ruský vicepremiér hovoril o tom, ako sa bude v nasledujúcom období výrazne zvyšovať cena plynu pre domácnosti aj v Rusku. ... Predseda vlády predstiera pri cenách plynu boj na život a na smrť, a pritom sám najlepšie vie, že ide o marketingový kalkul, postavený na predpoklade, že "boj s monopolmi" prináša politické body. Problém drahšieho plynu pre chudobných by mohol oveľa efektívnejšie riešiť on sám - napríklad tým, že by časť vládneho zisku SPP použil na nejakú formu podpory chudobným. To by však tie peniaze nemohol míňať na iné. Ale najmä - nebol by ukričaným Jánošíkom."

Ospravedlňujem sa za dlhšiu citáciu, no nejaká oponentúra tu predsa musí byť. Tak som si pomohol odborníkom. Takže tak. Ja som súdruha jednoducho vypol. Nie preto, že zavádzal, ale jednoducho preto, že mu nemal kto oponovať. A vy, ktorých vás v tej relácii súdruh priemer zaujal, zamysleli ste sa nad pravdivosťou jeho tvrdení? Ak nie, čakal som to. Smutné. Aj tak vám ale prajem príjemné nedeľné popoludnie.

Myslenie bolí... tak prečo by ste si ubližovali, však?

Mgr. Marek Šefčík

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ale to je jedno

(peťo zo sLOVEnska, 9. 1. 2009 21:26)

Ono to v tej politike bolo je a bude vždy rovnaké,len sa tam striedajú ľudia a doba prináša vždy to čo sa akurát hodí - je to stále to samé,len sa to ináč menuje!

Úplne súhlasime

(Redakcija ZTK, 9. 10. 2008 20:30)

Najskôr uveďte meno /pan Dzuri/ a potom komentujte. Strielanie spoza buka ničomu nepomáha a je to nečestné.

dakujem za nazor

(marek sefcik, 9. 10. 2008 15:54)

kazdy tomu hovori inac. ja tomu hovorim politicky komentar :)
a k tomu sudruhovi... on sam bol (je) komunistom, nevsimol si november 89 a presadzuje socialisticke nazory. takze sudruh tam sedi. ja som ale nikdy komunistom nebol, som proti tejto ideologii... tak preco ma oslovujete sudruh? a ked uz, tak sa podpiste vlastnym menom, nech viem aspon s kym mam tu cest...

nenávisť

(Dzuri, 9. 10. 2008 12:22)

to je nenávisť pán súdruh Šefčík, že

tiež sledovanosť -1

(volič, 29. 9. 2008 13:55)

ja som tak vypínal Dzurindu