Choď na obsah Choď na menu
 


Porazí SaS v nedeľu SDKÚ? V zásade na tom teraz nezáleží.

7. 9. 2009

Autor: Ľubomír Galko lubomirgalko.blog.sme.sk

Počas svojej krátkej doterajšej 6 - mesačnej existencie si mladá strana SaS od svojho programovo asi  najbližšieho a potenciálneho budúceho partnera toho užila zatiaľ pomerne dosť. Od dlhej ignorancie typu "a la vzduch", cez zbytočnú a neprimeranú reakciu po voľbách do EP, až po odmietnutie participácie SaS na pravicovej koalícii v rodiacej sa "bašte SaS", v bratislavskom kraji pri voľbách poslancov do VÚC.


Dovolím si povedať, že práve SaS sa zatiaľ správala k pravici oveľa zodpovednejšie - v prezidentských voľbách sme výrazným spôsobom podporili Ivetu Radičovú, ako bolo naložené s jej potenciálom po prezidentských voľbách, v ktorých získala takmer milión hlasov, všetci vieme. 

Napriek odmietnutiu pristúpenia SaS do pravicovej koalície v bratislavskom kraji pri voľbách poslancov do VÚC, SaS sa rozhodla nedrobiť pravicové sily a nepostaviť v žiadnom kraji svojho kandidáta na župana. A dovolím si povedať, že v tom bratislavskom by náš vhodne zvolený kandidát mal šancu na 10-20.000 hlasov, ktoré by takto odčerpal kandidátovi pravicovej koalície Pavlovi Frešovi z SDKÚ.

Naopak, my vo všetkých krajoch, kde to pôjde, podporíme pravicových kandidátov na županov. V nitrianskom kraji, kde je SDKÚ v koalícii so Smerom samozrejme teda nie, to nikto od nás nemôže ani žiadať a určite ani očakávať.

Avšak Pavla Freša ako kandidáta na župana v bratislavskom kraji SaS podporí a podporím ho aj ja osobne. Preto, že ho v súčasnosti pokladám za jedného z najprogresívnejších politikov v SDKÚ ale aj preto, že z osobného rozhovoru s ním mám z neho dobrý pocit. Jeho boj za odhalenie a potrestanie zlodejov v prípade predaja emisií sledujem prakticky od začiatku, sám som nakoniec k tomu napísal zo dva články.

Moje nadšenie mi trochu síce kalí to, že keď konečne nedávno vyplávalo cez japonské veľvyslanectvo na povrch to, že lúpež storočia sa naozaj konala, na narýchlo zvolanej tlačovke si všetku smotanu zlízal jeho stranícky šéf a nie on, ktorý najviac celý ten boj zvádzal a ktorý si to najviac zaslúžil. To by Richard Sulík zrejme neurobil, aspoň u neho zatiaľ nevidím také tendencie. Koniec koncov, môže mi to byť jedno, možno aj preto "kopem" za SaS a nie SDKÚ.

Rovnako ako Pavla Freša rád podporím v jeho kandidatúre za župana, rád proti jeho mužstvu SDKÚ privediem v túto nedeľu o 16,00 hod do Lozorna mužstvo SaS na čele s jej predsedom Richardom Sulíkom na netradičný futbalový zápas týchto dvoch politických strán. Síce len ako tréner či "nehrajúci kapitán", pretože operované koleno ešte nepustí, ale to nie je až také podstatné.

"Spojme svoje sily aj na Záhorí" - taký sme dali tomuto podujatiu názov a ja verím, že prinesie svoje ovocie v podobe obrúsenia hrán a naštartovaniu serióznejšej komunikácie. Teším sa na nedeľu, teším sa na Pavla Freša aj ostatných politikov SDKÚ a nezostáva mi len zopakovať myšlienku z názvu článku - na tom, či porazí SaS v nedeľu SDKÚ, v zásade až tak nezáleží (aj keď tí, čo ma ako športovca poznajú sa teraz určite usmievajú popod fúzy...). Avšak po nedeli a hlavne na jeseň pred voľbami poslancov do VÚC už do nich  "udrieme" naplno. Korektne ale naplno.

Tak kto má chuť, nech meria cestu v nedeľu do Lozorna, môže sa zabaviť, môžeme podebatovať a nielen o politike. A podpisový hárok k Referendu 2009 aj so stolíkom pre tých, čo chcú podporiť našu petíciu, bude k dispozícii samozrejme tiež. Vstup je voľný a všetci ste vítaní. 

p.s.

Predzápasom nedeľného zápasu SaS - SDKÚ je zápas kvalifikácie MS Slovensko - Česko, ktorý sa uskutoční na Tehelnom poli v BA v sobotu 05.09.2009 o 20,30 hod. Dúfam, že jeho aktéri podajú aspoň taký výkon aký očakávame od borcov nedeľnajšieho zápasu... 

 

 

Doplnenie 06.09.2009.

Fíha, dostali sme na frak 1:6 /0:4/. Zo strany SDKÚ to bol hlavne v 1.polčase doslova uragán. Ale bolo super a bola zábava. Tak toto sú tí borci, čo na ihrisku nechali aj dušu. Aby potom z neho svorne a priateľsky zišli z ihriska.

Ale na "odvetu" v júni 2010 sa v SaS poctivo pripravíme...

aDSCN2017.jpg

aDSCN2023.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.