Choď na obsah Choď na menu
 


Iveta for president

2. 3. 2009

Autor: Richard Sulík

Foto: www.mojaprezidentka.sk

Poslední traja slovenskí prezidenti majú tri veci spoločné: sú to komunisti, dôchodcovia a muži.

 

Komunisti tu páchali zlo 40 rokov. Brali ľuďom slobodu a kradli im ich životy. Zato dali masám najesť, ale to bolo všetko. Nesmelo sa cestovať a nesmelo sa podnikať. Smelo sa mať rovnako na hovno a smelo sa držať hubu. Je hanbou pre Slovensko, že od roku 1993 boli všetci traja prezidenti komunisti a je ešte väčšou hanbou, že 20 rokov po revolúcii tu straší jeden z nich. Ešte väčší výsmech je Milan Čič, vedúci kancelárie prezidenta a benchmark v prevracaní kabátov. Pred revolúciou bol námestníkom ministra, ministrom a písal knihy ako "Ochrana socialistickej ekonomiky" a po revolúcii bol predsedom vlády, predsedom Ústavného súdu a písal knihy ako "Cesta k demokracii". Zlé jazyky vravia, že nebyť Čiča, Gašparovič by nikdy nedoštudoval a preto tam teraz jeden páprdo drží druhého.

Dôchodcovia patria na dôchodok a nie do úradu, ktorý je síce mocensky bezvýznamný, ale reprezentačne nie. Michal Kováč mal v deň svojej inaugurácie 62 rokov a 7 mesiacov, Rudolf Schuster mal 65 rokov a 5 mesiacov a Ivan Gašparovič 63 rokov a 3 mesiace.Ak bude Ivan Gašparovič opäť zvolený, bude mať 68 rokov a úradovať až do veku 73 rokov. Potom môže kandidovať ešte na člena politbyra Sovietskeho zväzu. Chápem, že treba mať dostatok životných skúseností, preto aj Ústava stanovuje minimálny vek kandidátov na 40 rokov, no určite nie je dobré to hnať do opačného extrému.

Na základe vyššie uvedeného by pre našu krajinu bolo skutočným posunom vpred, ak by najbližší prezident nebol ani komunista, ani dôchodca. Navyše, v prípade Ivana Gašparoviča existujú ďalšie dôvody, prečo ho nevoliť a to najmä aktívna účasť na noci dlhých nožov, kedy naše štátne zriadenie dostalo vážne zabrať. Za aktívnej účasti Ivana Gašparoviča, ktorý bol vtedy predsedom parlamentu! Oproti tomu sú Nafta Gbely, BMG, či "ingliš is ízi" drobnosťami.

Preto by bolo načase mať konečne hlavu štátu, za ktorú sa nebudeme musieť hanbiť. A práve preto podporujeme Ivetu Radičovú. Je v najlepšom veku (52 rokov a 4 mesiace), má vzdelanie, dobrú povesť, ovláda jazyky, určite by nám nerobila hanbu a ako žena by zaručene viac zviditeľnila Slovensko vo svete. Navyše má (okrem samotného prezidenta) ako jediná reálnu šancu tieto voľby vyhrať.

Pre stranu Sloboda a Solidarita je preto kandidátom na prezidenta Iveta Radičová.

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.