Choď na obsah Choď na menu
 


Hyena a jej kolega

11. 10. 2009

Autor: Mgr. Marek Šefčik, sefcik.blog.sme.sk


Naša bambuľka... ešte bez pasu.
Milka
Nie je policajt ako policajt...


Minule sme boli v Skalici v nemocnici na kontrolu s našou malou Liankou. Ja, Milka a ona. Keď sme sa vracali domov, na autobusovej zastávke smerom zo Skalice čakala na autobus nejaká pani. Nikto iný, len ona. Zastavil som a ponúkol som jej odvoz do Holíča. Nasadla. Dali sme sa do reči. Oproti mne išlo auto, ktoré bliklo svetlami a ja som si uvedomil, že som na tie svoje zabudol. Zapol som ich a v tom tá pani vyklopila zážitok z predchádzajúceho dňa. Celý večer vraj preplakala. Jej syn si robil vodičák a včera mal opravné skúšky - hovorila. Prvý krát to nespravil, lebo na skúškach prekročil na nejakom úseku rýchlosť. A opravnú jazdu si odkrútil takmer bez chyby. Takmer. Dojazdil a policajtka, ktorá kontrolovala jeho jazdu ho zlikvidovala. "Viete, čo ste spravili? Ja som sa nepripútala a vy ste ma na to neupozornili!" A bolo po vodičáku. Už opravného termínu niet. Maminých 11 tisíc je v háji.

Neviem, či máte ten istý názor, ale myslím, že to mohla riešiť napomenutím, aby si na to dával nabudúce pozor. A nemusela ho vyraziť. Áno, keby nedal prednosť v jazde, keby prekročil rýchlosť,... nepoviem nič, ale toto?

Brat mi hovoril, že jeho známeho zastavili policajti kdesi na ceste a chceli od neho, aby im ukázal lekárničku. Vystúpil z auta, otvoril kufor, ukázal im lekárničku a oni mu dali pokutu za to, že si neobliekol reflexnú vestu.

Opäť chyták, ktorý vodič nedocenil...

Predbiehate niekoho na dialnici, ste vedľa neho v ľavom pruhu a na tachometri máte nejakých 120 až 130. Ani neviete ako a za vami sa objaví čierny volkswagen passat s obrovskou rýchlosťou a tlačí sa na vás. Reagujete a chcete sa mu spratať z cesty. Šliapnete na to, vytlačíte to na 140 a zaradíte sa pred predbiehané vozidlo. Passat sa zaradí pred vás a rozsvieti staré známe STOP. Policajti. Zastavia vás a povedia, že vám namerali 140... Poviete im, že oni sa bez označenia za vami prihnali možno aj dvestovkou? Aj tento prípad sa skutočne stal kdesi pri Košiciach.

Tri popísané prípady mám sprostredkovane od iných, takže neviem povedať, že to bolo na 100% tak. Aj vy máte svoje skúsenosti, môžte si odpovedať sami, či to môže byť pravda...

Ja som mal skúsenosť s policajtami asi pred troma rokmi. Dostal som pokutu 500 Sk za to, že som nemal pri sebe občiansky preukaz. Spúšťačom bolo to, že ma kamarát viezol na bicykli. Boli sme asi 100 m od môjho bytu... A pýtal som sa, za čo tá pokuta, že či za ten bicykel. Nie, preto, že nemám občiansky preukaz. A dohovor vraj neprichádza do úvahy... Pri overovaní mojej totožnosti ma ešte obvinili, že mám niečo v krvi. Najskôr pri dátume narodenia keď som diktoval jún, policajt počul júl a namiesto Šefčík si napísal Ševčík. Gumkáč spravil dve chyby a bola to samozrejme moja chyba. Som abstinent a on ma obvinil, že mám vypité...

A prečo píšem tento článok? Pretože mám aj čerstvú skúsenosť. Zo včerajška. Bývame v Holíči a do najbližšieho Českého mesta Hodonín to máme asi 5 km. Včera sme sa vybrali celá rodinka do Hodonína. Autom. Za hranicami, na okraji mesta Hodonín, českí policajti. Vybrali si nás. Zastavil som. Doklady. Cudzinecká polícia, kontrola dokladov. Občiansky jeden, druhý, vodičský, technický - v poriadku. Doklady detí. Oliverov i Markov pas - v poriadku. 10 mesačná Lianka - iba rodný list. Dnes sme už tak niektorých vrátili. A za to sú mastné pokuty. Ale keď idete len do Hodonína, ste prví, ktorých pustím. Uf! Bez pokuty, milým slovom, dohovorom.

Tomu hovorím dobrá skúsenosť s políciou. Aj touto cestou sa chcem tomuto policajtovi poďakovať. A viete aké to bude mať následky? Pôjdem a vybavím pas aj tej našej bambuľke.

Nie je policajt ako policajt. Hyena sa nepripútala ale jej český kolega reagoval ľudsky. Hyena preto, aby ublížila a jej kolega preto, aby dosiahol nápravu. Aj jej aj jemu sa podarilo presne to, čo chceli.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

skusenost

(Culo, 3. 1. 2010 23:47)

Typycky priklad vacsiny slovenskych policajtov.
Pridam aj ja jednu skusenost. Mna pred asi 3 mesiacmi zastavili v Trstine pri kamenolome. Chodim tadial pomaly preto ze viem ze tam meravaju casto. Zastavili ma preto, ze som mal namontovane svetla denneho svietenia schvalene pre dodatocnu mmontaz. Policajt sa ma pytal ze ci ich mam zapisane v technicaku. Vravim ze nemam. On ze maly by byt zapisane. Ja som na neho vyhrkol ze maly by byt ci maju byt??? Zacal vraviet nieco nezrozumitelne ale az som spomenul carovne priezviska okresneho a krajskeho riaditela policie sa ma opytal ze kde pracujem. Ked som mu to oznamil poprial mi stastnu cestu a upozornil ma ze maju akciu do konca tyzdna. Len skoda ze som si nezapisal cislo policajta. Nabuduce to urobim. Alebo si to cislo rovno odfotim.

ochranci zakona

(jano, 30. 11. 2009 11:13)

To je vizitka Slovenska.Proto sa nemozeme divit ze sa kradne za bieleho dna a nasi ochranci zakona cakaju za rozkama aby udelili pokutu.Za taketo nasadzovanie zivota beru odchodne a duchody.Hyena je slaby nazov a velka urazka pre inteligentne zviera.Je to smutne a ostuda Slovenska.