Choď na obsah Choď na menu
 


Hokejová hanba

29. 9. 2008

Autor: Vladimír Bajan

Tak namiesto novej multifunkčnej haly má Bratislave stačiť asi len zrekonštruované staré klzisko. Majstrovstvá sveta v hokeji sme získali vlastne podvodom. To nie sú ukrivdené, ani zbytočne silné slová. Prezentovali sme predsa halu, ktorá mala byť v Petržalke.

 

V mene výstavby novej haly mesto nakoniec na dvakrát zamenilo dva lukratívne pozemky. V mene haly sa mal búrať cyklistický štadión, v mene haly sa mala búrať základná škola. Dnes to isté mesto ústami primátora hovorí o časovej tiesni a rekonštrukcii. Za štátne.
Je to hlúpe riešenie na hlúpom mieste. Keď starý štadión stavali, tak bol na okraji okraja mesta. Autá už vtedy poznali, dopravné zápchy nie. Dnes je to stred mesta. Zapchaný stred mesta. V okolí vyrastajú dva veľké bytové komlexy, búrajú sa kúpele Centrál, ktoré uvoľňujú miesto tretiemu. A navyše tu má vyrásť aj Národný futbalový štadión. Takto poňatá rekonštrukcia je piatou veľkou stavbou v okruhu niekoľkých stoviek metrov. Chceli by ste tam bývať a tadiaľ prechádzať? Kto by chcel? Lenže inú možnosť mať nebudeme.
Nový viacúčelový areál v Petržalke vyrastie. Nie kvôli falošne magickému roku 2011, ale preto, že obyvatelia Bratislavy a jej okolia ho potrebujú. Preto, že sa tu už desaťročia nič podobné nepostavilo. A to aj napriek tomu, že v jednom nemenovanom bulvárnom denníku nás presviedčajú raz o tom, aký skvelý bude život v okolí zrekonštruovaného zimáku, inokedy o tom, že Bajanovi odskočil investor... Táto celá evidentne niekým objednaná kampaň má zrejme za úlohu zakryť niečo iné. Ale ja sa znechutiť ani odradiť nedám.
A treba povedať aj niečo iné – Bratislavčania sú aj za Dunajom. Stále len počúvame reči o humanizácii Petržalky, nutnosti nosného dopravného systému či potrebe nových športovísk... ale čo nepostavila mestská časť (dnes i v minulosti) to nie je v Petržalke dodnes... Aj to je o prístupe k výkonu voleného funkcionára, o riadení mesta, o tom, či prevládajú skupinové záujmy alebo ten verejný... Verili by ste, že sa dokonca pošuškáva, že niektorí poslanci by novú halu v Petržalke aj privítali, ale keďže ide o Bajana, nemôžu to podporiť? Bohužiaľ, aj to sa deje...
Mesto nemenilo len pozemky, ale aj názory. My pozemok máme a názor na potrebu multifunkčnej haly a aquaparku sme nezmenili. Nebudeme sa ani zapájať do rôznych polemík, mediálnych vyhlásení či iných hier pred verejnosťou – podnikáme reálne kroky a budeme v tom pokračovať.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.